Wycieczka do stolicy strzałem w dziesiątkę

Wycieczka do stolicy strzałem w dziesiątkę 16

Jednodniowa wycieczka do Warszawy okazała się świetnym pomysłem. Dzieci zwiedziły Sejm RP, podziwiały ekspozycje w Centrum Nauki Kopernik, a ostatnią atrakcją dnia była jazda na łyżwach na największym lodowisku w stolicy mieszczącym się Stadionie Narodowym.

8 lutego odbyła się jednodniowa wycieczka dla dzieci do Warszawy. Dzięki inicjatywie Pana Wójta Zygmunta Litwiniuka i uprzejmości Pana Posła Adama Abramowicza, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia gmachu Sejmu RP. W trakcie wizyty na galerii Sali posiedzeń uczestnicy wycieczki mogli na żywo słuchać i oglądać pracę Marszałka Sejmu oraz posłów. W sali Wszechnicy Sejmowej grupa wysłuchała wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Przy makiecie kompleksu budynków sejmowych Pani przewodnik opowiedziała historię Sejmu. Nie lada niespodziankę przygotował Pan Wójt, dzięki któremu uczestnicy wycieczki mogli porozmawiać z Panem Posłem Adamem Abramowiczem. Wizyta w Sejmie była ogromnym przeżyciem ze względu na możliwość zobaczenia na żywo tego, co na co dzień widzi się w telewizji.

Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Przedstawione tam eksponaty wywołały wiele emocji wśród młodzieży. Można było ich dotykać, a także samodzielnie wykonywać na nich eksperymenty. Wolny czas uczestnicy wycieczki spędzili w galerii handlowej „Złote Tarasy”. Na koniec wszyscy doskonale bawili się jeżdżąc na łyżwach na Stadionie Narodowym, gdzie aktualnie jest największe z warszawskich lodowisk.

Wyjazd do Warszawy zrealizowany był wspólnie przez Pana Wójta, Gminną Bibliotekę Szkołę Podstawową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Tucznej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *