Wycinali go ze zmiażdzonego auta. Zmarł na drodze

IMG_20180804_082838
fot. Norbert Steciuk/KMP Biała Podlaska

Pomimo reanimacji nie udało się uratować kierowcy Volvo. Zginął on tragicznie po zderzeniu z ciągnikiem siodłowym. Samochód osobowy był tak zmażdzony, że strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych by wydobyć z niego kierowcę.

Tuż po północy na drodze krajowej nr 2 w Worońcu doszło do zderzenia się samochodu osobowego Volvo S40 z ciągnikiem siodłowy Mercedes. – Po przybyciu na miejsce, Volvo było częściowo w rowie a ciężarówka blokowała pas w kierunku Białej Podlaskiej. Musieliśmy z pomocą narzędzi hydraulicznych zrobić dostęp do osoby poszkodowanej w osobówce. Przekazaliśmy mężczyznę ratownikom medycznym – mówi  mł. bryg. Andrzej Wrona, dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Białej Podlaskiej.

Medycy podjęli akcję reanimacji kierowcy. Jednak po jakimś czasie lekarz stwierdził zgon. Do szpitala przewieziona została pasażerka osobówki. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.

Są już wstępne ustalenia wypadku. – Kierujący samochodem 25-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Volvo jadąc w kierunku Białej Podlaskiej, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciągnikiem siodłowym. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalamy pod nadzorem prokuratora – informuje asp. sztab. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

– Z ciągnik siodłowego wydobywało się paliwo. Zneutralizowaliśmy wyciek – dodaje strażak.

Policja ustala okoliczności zdarzenia.

W akcji brało udział 3 zastępy JRG Biała Podlaska, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz policja.

Zdjęcia z wypadku otrzymaliśmy na nasz KONTAKT BP24 od czytelnika Norberta

Udostępnij!

Komentarze: 10

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Byłabym wdzięczna administratorom, gdyby jednak dokonywali jakiejś selekcji komentarzy. Na pewno rodzinie i znajomym są potrzebne tak drastyczne informacje… Dratyczne jak dratyczne, ale przekazane w tak głupawy sposób na pewno nie. Zanim adminie dopuścisz jakikolwiek komentarz do publikacji zastanów się czy chciałbyś, żeby Twoi bliscy czytali o kimś równie bliskim dla nich takie rzeczy….