Wydano nowy komunikat. Woda nadaje się do spożycia

Wydano nowy komunikat. Woda nadaje się do spożycia 16

Dobra informacja dla mieszkańców gminy Drelów. Komunikat sprzed kilku dni jest już nieaktualny. Jak informuje bialski sanepid, wyniki badań próbek wody, które pobrano dwa dni temu wykazały, że woda pod względem mikrobiologicznym spełnia wszystkie wymagania.

Wczoraj Państwowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej wydał kolejny komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę w Drelowie. W poniedziałek (15 października) wykonano badania próbek wody. Okazało się, że pod względem mikrobiologicznym spełnia ona wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

– Działania naprawcze, które podjął Gminny Zespół Usług Wodociągowych i Komunalnych w Drelowie, dostosowując się ściśle do zaleceń PPIS w Białej Podlaskiej w tej sprawie, a więc m.in. chlorowania wody, przyniosły zamierzone rezultaty – pisze w informacji do mieszkańców Piotr Kazimierski, wójt gminy Drelów. – Zapewne też prośby, które kierowaliśmy do Państwa korzystających z wodociągu dotyczących zwiększonej samodyscypliny i współodpowiedzialności za naszą magistralę wodociągową pomogły zażegnać sytuację kryzysową, być może spowodowaną celowym działaniem osób trzecich, o czym zostały już powiadomione organy ścigania.

ZOBACZ TAKŻE: Drelów ma problem z wodą. Nie nadaje się do spożycia

Wydano nowy komunikat. Woda nadaje się do spożycia 17 Wydano nowy komunikat. Woda nadaje się do spożycia 18

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *