Wygodniej w Wygodzie. Środowiskowy Dom Samopomocy po przebudowie

37773967_1063417273809374_7465472442639581184_o
fot. Gmina Wisznice

Prace budowlane w ramach projektu „Rozwój infrastruktury usług społecznych w Gminie Wisznice” zostały zakończone. Budynek ŚDS wraz z jego otoczeniem, GOKiO Wisznice oraz GBP w Wisznicach zyskały nowy blask.

Dzięki realizacji projektu uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Wisznicach otrzymają lepsze warunki do rehabilitacji i aktywnej integracji, a ponadto oferta ośrodka wzbogaci się o nowe usługi dla osób niepełnosprawnych. Projekt był inicjatywą pracowników i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Wisznicach. Całkowita wartość projektu to blisko 560 tys. zł, z czego ponad 448 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace rozpoczęto w styczniu tego roku.

Utwardzone alejki, nasadzenia zieleni, zadaszenie na rowery, monitoring, altany rekreacyjne z kominkiem oraz wyznaczone miejsce na palenisko – te wszystkie obiekty pojawiły się, upiększając cały teren. W ramach projektu zmodernizowano również łazienki. Kolejny etap zakłada doposażenie budynku ŚDS w meble i nowoczesny sprzęt do rehabilitacji i aktywizacji ruchowej, a także przydatny sprzęt ICT, RTV i AGD. Kupno sprzętu zaplanowano na wrzesień.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *