Wyjątkowy prezent dla wyjątkowych osób (GALERIA)

Wyjątkowy prezent dla wyjątkowych osób (GALERIA) 15
W gminie Biała Podlaska działa 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do tej pory dwie z nich nie miały do dyspozycji własnego wozu. Teraz to się zmieniło. Strażacy z Husinki mogą cieszyć się nowym pojazdem.
Uroczyste przekazanie miało miejsce w minioną sobotę. W wydarzeniu oprócz strażaków-ochotników uczestniczyli samorządowcy zarówno z gminy Biała Podlaska, jak i z gminy Zalesie, a także przedstawiciele Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Białej Podlaskiej.

Jeszcze przed minionym weekendem wóz strażacki należał do OSP w Kijowcu. Strażacy z gminy Zalesie w ubiegłym roku otrzymali nowy samochód. Był to już trzeci, więc nie było potrzeby, aby w jednostce znajdowało się aż tyle wozów. Wyjazdy na akcje nie są aż tak częste.

– Strażacy z Husinki zwrócili się z prośbą do nas o nabycie tego samochodu. Zrobiliśmy to bardzo chętnie. Wóz, który będzie w tak bliskiej miejscowości, do nas też przyjedzie jeśli byłoby jakieś niekorzystne zdarzenie losowe. Szkoda by było, żeby samochód pojechał gdzieś w Polskę na inny teren czy został zezłomowany – mówi Jan Sikora, wójt gminy Zalesie.

Jeszcze nie dawno była nawet mowa o likwidacji jednostki, jednak udało się przeżyć tę chwilę słabości. OSP w Husince odrodziła się na nowo. W miejscowości brakuje młodych ludzi, lecz w szeregi tutejszej straży dołączyli ochotnicy z Woskrzenic Dużych.

– Myślę, że jednostka poprzez pozyskanie wozu jest zdopingowana i będzie aktywnie bronić w ochronie przeciwpożarowej tego zakątka naszej gminy, a także gminy sąsiedniej. Samochód z OSP Kijowiec udało się pozyskać dzięki dobrej współpracy – podkreśla Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska i prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP.

Jedyną jednostką, w której brakuje wozu jest OSP Cełujki. Jednak jak zapewniał Wiesław Panasiuk, dokładnie za miesiąc ma się to zmienić.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *