Wykonawca już jest. Wkrótce remont kładek

Wykonawca już jest. Wkrótce remont kładek 16

Nowe kładki nad Krzną na przedłużeniu ul. Adama Mickiewicza i ul. Kąpielowej mają być gotowe do końca sierpnia tego roku.

Jeszcze tego lata mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych ścieżek rowerowych, skutecznego, funkcjonalnego i ekologicznego rozwiązania. Dzięki temu projektowi wybudowanych zostało siedem nowych zatok autobusowych, nowe ekologiczne autobusy, dynamiczne tablice informacyjne, chodniki i ścieżki rowerowe na ul. Grunwaldzkiej, Terebelskiej, Brzeskiej i Janowskiej. Docelowo powstanie w Białej Podlaskiej 40-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych . Prezydent Michał Litwiniuk podpisał z prezesem zarządu wykonawcy, firmy Optem sp. z o.o., umowę na inwestycję o wartości prawie 700 tys. zł . Firma specjalizuje się w budowie obiektów mostowych i dysponuje własnym sprzętem, dzięki czemu nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z angażowaniem podwykonawców.

To kolejny etap projektu pn.”Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.4 „Transport niskoemisyjny” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Całkowita wartość projektu to prawie 29 mln zł zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 15 mln zł

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Wspaniała wiadomość ! Pozwoli to na lepsze skomunikowanie meneli z prawej strony Krzny z tymi z lewej strony, a i miłośnicy pedałów też są happy.