Wyłudzała pożyczki. Podawała się za swoją teściową i szwagra

Wyłudzała pożyczki. Podawała się za swoją teściową i szwagra 15

Młodej kobiecie grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Odpowie za wyłudzenie dwóch pożyczek i próbę wyłudzenia kolejnej.

Nad sprawą wyłudzeń pożyczek w instytucjach finansowych za pośrednictwem internetu od pewnego czasu pracowali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

– Mundurowi ustalili, że 22-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyłudziła w ten sposób ponad 10 tys. złotych – wyjaśnia kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy. – W jednym przypadku posłużyła się m. in. danymi osobowymi swojej teściowej. Po otrzymaniu pieniędzy kobieta nie podjęła jednak spłaty pożyczek.

Jak się również okazało, 22-latka próbowała wyłudzić kolejną pożyczkę, tym razem na 5 tys. zł, podając się za swojego szwagra. Wczoraj oszustka została zatrzymana.

Mundurowi przeszukali miejsce zamieszkania kobiety. Zabezpieczyli dokumentację kredytową i zapiski, które świadczyły o tym, że 22-latka najprawdopodobniej chciała wyłudzić większą ilość pożyczek w różnych instytucjach finansowych.

Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Dzisiaj usłyszy zarzuty oszustwa, za popełnienie którego grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *