Wyprzedził policyjny radiowóz na przejściu. Wpadł z narkotykami

Wyprzedził policyjny radiowóz na przejściu. Wpadł z narkotykami 16

Za posiadanie środków odurzających odpowie 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej, której powodem było popełnione przez niego wykroczenie.

– Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na terenie Białej Podlaskiej. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy zwrócili uwagę na jadącego z dużą prędkością opla. Po chwili kierowca samochodu postanowił wyprzedzić nieoznakowany radiowóz. Zrobił to jednak na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności. Ruszyli za „amatorem szybkiej jazdy” i na ul. Orzechowej zatrzymali auto – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Za kierownicą pojazdu siedział 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może znajdować się pod działaniem alkoholu bądź środków odurzających. W trakcie prowadzonych czynności od mężczyzny pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

Policjanci w pojeździe znaleźli zawiniątka z amfetaminą i marihuaną. Dodatkowo, w miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli tabletki, które w swoim składzie zawierają pochodne opiatów. Pełny skład substancji zostanie określony podczas badań laboratoryjnych.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenie.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *