Wyrusz na tatarski bieg

Wyrusz na tatarski bieg 16
fot. materiał prasowy organizatora

W ramach dwunastego „Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną”, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Gminy Łomazy i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają do startu w „IX Tatarskiej Piątce”.

Wydarzenie odbędzie się 5 lipca w Studziance. Trasy zostały wyznaczone na drogach lokalnych ze startem i metą przy szkole podstawowej, gdzie w 1915 roku stał meczet. W rywalizacji wezmą udział również dzieci i młodzież. Ich biegi o dystansie 100, 300, 500 lub 1000 metrów wystartują o 11.30. Na godzinę 12 zaplanowano start głównego biegu dla dorosłych oraz biegu Nordic Walking. Dystans wynosi 5 280 metrów.

Prawo startu mają osoby, które ukończą do 5 lipca 14 lat, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowościowej. Zgłoszenia do biegu i Nordic Walking przyjmowane są elektronicznie do 2 lipca poprzez stronę Time2go. Istnieje również możliwość zapisów w biurze zawodów w dniu wydarzenia zawodów tylko i wyłącznie w przypadku nie przekroczenia limitu uczestników. Regulamin biegów znajduje się na stronie Studzianki.

Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea. Pomiar czasu będzie elektroniczny i każdy kto poda swój numer telefonu przy zgłoszeniu otrzyma wynik w formie SMS. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Tatarski Turniej Rodzinny, zwiedzanie cmentarza tatarskiego i okolicznościowa wystawa.

Celem „Tatarskiej Piątki” jest popularyzacja biegania i aktywnego wypoczynku jak i promocja walorów przyrodniczych gminy Łomazy. Inicjatywa dofinansowana jest przez Urząd Gminy w Łomazach i Powiat Bialski.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jak to jest?w takiej wiosce tyle się dzieje, tyle wydarzeń organizują. Stale coś innego i ciekawszego. Jestem pełna podziwu do zapału i przede wszystkim kreatywności. W Łomazach też jest stowarzyszenie i co nic poza pijacką imprezą raz w roku. Jest też Gminne Centrum Kultury. Co ta instytucja robi?Jest wcale nie widoczna. Mała wiska przyćmiewa działania instytucji. Od czego to zależy?Przecież tam są ludzie na etatach.