Wyruszą modlić się na Jasną Górę

Wyruszą modlić się na Jasną Górę 16
fot. archiwum

Trzy grupy z bialskich parafii oraz jedna z Międzyrzeca Podlaskiego wyruszą na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Co roku tysiące wiernych przemierza setki kilometrów, by pomodlić się w tym świętym miejscu.

W dniach 1-14 sierpnia Bracia Kapucyni zapraszają do wspólnego pielgrzymowania do Częstochowy w wyruszającej z Białej Podlaskiej brązowej grupie 10B. Zapisy będą się odbywały przed kościołem świętego Antoniego w dniach: 30 i 31 lipca w godz. 18-20, a także 31 lipca w godz. 18 – 20. Wtedy odbędzie również zdanie bagażu.

Koszt to 120 zł. Jest to grupa w całości namiotowa. Wyżywienie każdy uczestnik zapewnia we własnym zakresie. Wyjście jest 1 sierpnia (niedziela) po mszy o godzinie 6. Istnieje możliwość powrotu do Białej Podlaskiej zamówionym autokarem 15 sierpnia. Zgłoszenia na powrotny transport w parafiach.

W przyszłą niedzielę w parafii bł. Honorata mszę św. sprawowaną o godz. 11.30 rozpocznie się spotkanie pielgrzymkowe grupy 10A. Jest to spotkanie dla wszystkich osób, które chcą wyruszyć w tym roku na pielgrzymi szlak, jak również dla tych, którzy w jakikolwiek sposób pragną zaangażować się w posługę w grupie. Istnieje także możliwość duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Należy pobrać z zakrystii Kartę Duchowego Uczestnika Pielgrzymki. W  tej karcie, oprócz modlitwy pielgrzyma, znajdziemy warunki uczestnictwa w duchowej pielgrzymce.

Zapisy na pielgrzymkę grupy 11 odbędą się w kancelarii parafialnej w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej 30 lipca w godz. 16-18 oraz 31 lipca w godz. 15.30 – 18.

W parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim spotkanie pielgrzymów odbyło się w tą niedzielę (22 lipca). Zapisy w większość grup będą odbywać się jeszcze pod koniec lipca.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *