Wyśpiewali sobie nagrody po rosyjsku

DSC_2622
Konkurs powstał on z inicjatywy nauczycieli Sylwii Szpruch-Koprianiuk i Dariusza Ułanowicza, którzy chcieli stworzyć uczniom możliwość poznania czegoś niecodziennego, czegoś co wykroczy poza szkolną rzeczywistość. Miała to być też okazja do poznania kultury i bogactwa językowego poprzez piosenkę, a także do pokazania umiejętności językowych i artystycznych.

W sobotę (10 marca) w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Wisznicach odbyła się czwarta edycja Regionalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Zanim uczniowie przystąpili do artystycznej rywalizacji, publiczność obejrzała dwa gościnne występy uczniów klas I-III bialskich szkół podstawowych.

Widownia miała okazję zobaczyć 51 uczestników szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z łącznie 36 szkół – z Białej Podlaskiej, Chotyłowa, Dębowej Kłody, Łukowa, Sielczyka, Terespola, Łomaz, Małaszewicz, Podedwórza, Rossosza, Sosnówki, Sławatycz, Siedliszcza, Zagoździa, Chotyłowa, Leśnej Podlaskiej, Włodawy, Sokołowa Podlaskiego, Parczewa, Międzyrzeca Podlaskiego, Jabłonia, Komarówki Podlaskiej, Lublina i Wisznic.

Wśród uczniów szkół podstawowych zatriumfowała Natalia Szołoniuk z Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu. Drugie miejsce zajął Maciej Golba z Zespołu Szkół w Łomazach, a trzecie Oliwia Dobrolińska z Zespołu Szkół w Małaszewiczach. Przyznano również wyróżnienie, które otrzymała Martyna Włostowska ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach.

W kategorii gimnazjum na pierwszym miejscu uplasowała się Monika Izdebska ze Szkoły Podstawowej w Dębowej Kłodzie. Na drugim miejscu była Ilona Dąbrowska z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej, a na trzecim Martyna Poleszak z Zespołu Szkół w Siedliszczu. Wyróżnienie otrzymała Gabriela Szczygielska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Lachowski z I LO w Sokołowie Podlaskim. Drugie miejsce powędrowało do Szymona Gajewskiego z I LO w Bialej Podlaskiej, a trzecie do Natalii Marczuk z VIII LO w Lublinie. Wyróżnienie przyznano Kindze Linkiewicz z LO w Wisznicach.

Po eliminacjach konkursowych odbyło się spotkanie nauczycieli z prof. Feliksem Czyżewskim oraz szkolenie dla nauczycieli rosyjskiego „Fonodydaktyka w aspekcie socjolingwistycznym”, które przeprowadziła Weronika Markowska. Odbyły się również warsztaty językowe dla uczniów, które poprowadzili studenci rusycystyki IFS UMCS w Lublinie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *