Wystartowali w międzynarodowym biegu

DSC_4983
fot. Anna Laszuk

Odbył się XIII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni na trasie Brześć-Terespol. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Wojewody Lubelskiego – Przemysława Czarnka.

W sobotę (16 czerwca) odbył się XIII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni na trasie Brześć-Terespol. Zawodnicy wystartowali z Brześcia o godzinie 10.30. Trasa liczyła około 10 kilometrów.

Na metę po 31 minutach pierwszy dotarł Dzitry Hryhoreu (BRL). Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Alena Shumik (UKR). W kategorii do lat 18 pierwsze miejsca zajęli: Dominika Maciuk (POL) oraz Marek Prokopiuk (POL). Olga Botvich (POL) i Marat Sovan (BLR) to zwycięzcy w kategorii 19-29. W grupie zawodników 30-39 pierwsi na mecie byli Tatsiana Hardziyeuskaya (BLR), zaś w kategorii 50+ Renata Sikora (POL) i Yury Salodki (BLR). Wśród wyróżnionych znaleźli się również najmłodsi zawodnicy: Dominika Masiuk (POL), a także Szymon Sacharuk (POL) oraz najstarsi: Halina Nanhzyna (BLR) i Eugeniusz Marczuk (POL).

W kategorii open najlepsza szóstka otrzymała statuetki i nagrody pieniężne. Pierwsza trójka zawodników w każdej kategorii również otrzymała statuetki.

W biegu wystartowało 103 zawodników z Ukrainy, Białorusi i Polski, a ukończyło go 86 osób. Nagrody wręczali: Władysław Zieliński – brązowy medalista w kajakach (Rzym, 1960), Kazimierz Czarnecki – brązowy medalista w podnoszeniu ciężarów (Montreal 1976) oraz Dariusz Goździak – złoty medalista w pięcioboju nowoczesnym (Barcelona 1992).

-Zawody odbywają się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jest to niesamowity zaszczyt, tylko kilka imprez w kraju ma ten patronat. – mówiła Krystyna Pucer – przewodnicząca Koła Olimpijczyka w Terespolu.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *