Wytańczyli ponad 300 tytułów. W tym roku obchodzą jubileusz

DSC_2952_3000x2000
fot. nadesłane

Dance Academy Studio, zespół działający przy Bialskim Centrum Kultury, w tym roku będzie obchodził 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji zaplanowano uroczysty, jubileuszowy koncert.

Zespół powstał w 2009 roku, a jego kierownikiem artystycznym jest Karolina Brodzik-Zaremba, która kształciła się w prestiżowych siedleckich szkołach tańca takich jak „Luz” czy „Caro Dance”. Tancerka jest wielokrotną mistrzynią Polski, Europy i świata w formacjach i mini formacjach hip-hop, show dance, jazz i modern dance. Najmłodszymi podopiecznymi Dance Academy Studio zajmuje się Olesia Myronenko, tancerka baletowa scen operowych i akredytowany sędzia zawodów tanecznych.

Obecnie w skład zespołu wchodzi 150 tancerzy od trzeciego roku życia. Tworzą oni łącznie 11 grup: pięć dziecięcych, pięć młodzieżowych i jedną grupę tańca dla dorosłych. Tancerze Dance Academy Studio angażują się w życie kulturalne Białej Podlaskiej, dużo koncertują i organizują imprezy promujące taniec jako istotną dziedziną sportu i sztuki. Co roku przygotowują widowiska musicalowe, uroczyste gale, także spektakle edukacyjne mówiące o zaletach i pięknie tańca.

Zespół ma na swoim koncie już ponad 300 tytułów, które zdobył na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. Artyści wytańczyli w sumie około 300 medali i 180 pucharów. Szczególne osiągnięcia i umiejętności dały tancerkom DAS możliwość udziału w europejskich warsztatach tanecznych hip hop we Francji. Bialskie tancerki jako jedyne Polki spośród 12 tancerzy z Europy mogły szkolić się pod okiem specjalistów w zakresie tworzenia spektakli tanecznych na bazie tańca ulicznego.

Koncert jubileuszowy Dance Academy Studio odbędzie się 18 maja o godzinie 16 w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przy ulicy Brzeskiej 41.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *