Wytną drzewa, ale zasadzą nowe

Wytną drzewa, ale zasadzą nowe 15

Część mieszkańców ubolewa nad faktem wycinki drzew w parku Radziwiłłowskim. Urząd miasta tłumaczy skąd taka decyzja.

Urząd miasta zajął stanowisko w sprawie wycinki drzew od strony ul. Warszawskiej w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej. Wycinka związana jest z odbudową fortyfikacji. Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków usunięte zostaną tylko samosiewy z okresu międzywojennego. Znaczna część drzew zaplanowanych do wycięcia wykazuje zły stan zdrowotny.

Po zakończeniu prac budowlanych w parku zostaną nasadzone nowe drzewa, dostosowane do układu fortyfikacji.

Udostępnij!

Komentarze: 10

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Musimy się z tym pogodzić, że ktoś kiedyś zaprojektował taką rewitalizację parku, która po części idzie zgodnie z duchem betonozy. Na pocieszenie można stwierdzić, że jest i tak o niebo lepiej niż na Placu Wolności. Do głównej części parku, już nawet się przyzwyczailiśmy i miło jest usiąść w kinie letnim bez obaw o gawronią kupę na głowie. Szkoda tych drzew, ale kolejni prezydenci poniekąd muszą realizować spójną koncepcję zmian.

  2. Niech najpierw wytną te drzewa których konary są na chodnikiem, bo chodzić się nie da … cały czas chodnik jest dosłownie „zasrany” przez ptaki. Ile lat tak ma dalej wyglądać główna ulica w moim mieście ?!?!?!?!?!?

  3. Miałam nadzieję, że skoro Pan prezydent Litwiniuk jest zwolennikiem wypoczynku na łonie natury, to będzie starał się, żeby ta natura miała się dobrze w naszym mieście. Ale niestety, jadąc nowymi ścieżkami rowerowymi (które super, że powstają), widać tylko kolejne wycięte drzewa. Ile lat minie, żeby wyrosły kolejne? My raczej tego nie dożyjemy. I A teraz jeszcze park. Czy dalej będziemy mogli nazywać go parkiem? Już po poprzedniej rewitalizacji mało co zostało, teraz aż strach tam iść… i to wszystko w czasie, gdy cały świat zaczyna zdawać sobie sprawę, że drzewa (duże, stare, piękne drzewa), są nam potrzebne do życia! Przykładem niech będzie spacer po mieście przy obecnych upałach. Czyż nie przyjemniej byłoby móc spacerować w cieniu drzew? Panie Prezydencie, drzewa można formować, usuwać niebezpieczne gałęzie – nie trzeba ich od razu wycinać!

  4. Nigdzie na świecie nie wycina się drzew. Własnie te stare, krzywe, pochylone dają cały urok. Skoro niektórym w parku ptaki srają na głowę, to lepiej niech nie chodzi do parku. Te nowe drzewa, ten sztucznie utworzony labirynt…są okropne, własnie takie sztuczne, pod linijkę.