Wywalczyli podium. Zagrają na PGE Narodowym

Wywalczyli podium. Zagrają na PGE Narodowym 16

Trzy drużyny młodych piłkarzy znalazły się na miejscach podium podczas XIX Turnieju „Z podwórka na stadion Tymbarku” na szczeblu wojewódzkim. Finałowe starcie o puchar Tymbarku rozegrają niebawem na PGE Narodowym.

Po raz trzeci w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się Finały Wojewódzkie Turnieju „Z podwórka na stadion Tymbarku”. Rywalizowały tam drużyny chłopców i dziewcząt z całego województwa lubelskiego. Podczas turnieju na boisku można było spotkać między innymi Mateusza Złotnickiego – pierwszoligowego sędziego, Roberta Makarewicza – trenera Mobilnej Akademii Młodych Orłów czy też Veljko Nikitovića byłego piłkarza jak i prezesa drużyny „Górnik Łęczna”.

– My w Serbii też mieliśmy podobny turniej, ale na mniejszą skalę. Przyznam szczerze, że to mój pierwszy raz na Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”, ale jestem pod wrażeniem – mówił Nikitović.

W finale kategorii U-8 chłopców miano najlepszych wywalczyła drużyna SFW Vrotcovia Lublin. Drugie miejsce zajęli chłopcy z drużyny AP TOP-54 Biała Podlaska. Trzecie miejsce podium zdobył Puławiak Puławy. Warto wspomnieć, że Antonii Banaszek z TOP-54 otrzymał tytuł najlepszego bramkarza.

Żadna z chłopięcych drużyn powiatu bialskiego nie zakwalifikowała się do dalszego etapu rozgrywek w kategorii U-10 i U-12.

Pierwsze miejsce podium w kategorii U-8 dziewcząt zajęła drużyna KPP Unia Lublin. Dobrym wynikiem mogą pochwalić się dziewczyny z Jedynki Biała Podlaska. Zajęły drugie miejsc, a ich zawodniczka – Zofia Zejma strzeliła aż 36 bramek. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się SP Mołodiatycze.

Kategoria U-10 przyniosła dziewczętom z Czwórki Biała Podlaska tytuł najlepszych i awans. Wiktoria Jagodzińska została okrzyknięta najlepszą zawodniczką. Tuż za nimi na podium stanęły kolejno UKS Legion Grabów Szlachecki oraz SP Kąkolewnica.

W Międzyrzecu Podlaskim chłopcy i dziewczęta z kategorii U-8 zdobyli tytuł mistrzów województwa  lubelskiego. Ich starsi koledzy i koleżanki ze zwycięskich drużyn U-10 i U-12 wywalczyli ponadto awans do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie  się  w Warszawie. Rozgrywki rozpoczną się 29 kwietnia i potrwają do 2 maja. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski w obecności takich widzów jak Zbigniew Boniek czy Jerzy Brzęczek.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *