Wzbogacał się cudzym kosztem

Wzbogacał się cudzym kosztem 16

Prowadził rozrywkowe życie, nie swoje pieniądze przeznaczał na alkohol, nie liczył się z kosztami, a teraz poniesie konsekwencje swoich czynów.

Sprawca kradzieży do których doszło w styczniu i lutym zatrzymany. W niedzielę (4 marca) do terespolskiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka Terespola, która powiadomiła, że ze znajdującej się w jej mieszkaniu metalowej kasetki, należącej do jej córki, zginęły cenne przedmioty.

Z ustaleń policji wynika, że działania były przemyślane. W ciągu dwóch miesięcy sprawca kilkakrotnie otwierał metalową kasetkę za pomocą znalezionego w mieszkaniu klucza, po czym zabierał cenne przedmioty. Łącznie udało mu się ukraść: kilkadziesiąt kolekcjonerskich monet, zegarek, sztabki złota i złotą biżuterię o łącznej wartości 90 tysięcy złotych.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że związek z przestępstwem może mieć syn zgłaszającej, a brat właścicielki skradzionych kosztowności, który mieszka razem z matką w mieszkaniu, gdzie doszło do kradzieży. Bardzo szybko, bo już w poniedziałek (5 marca) doszło do zatrzymania 29-latka, który okradał własną siostrę.

Po zatrzymaniu, mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Wyznał także, że systematycznie przez dwa miesiące okradał siostrę, sprzedawał łupy w bialskich lombardach, a pieniądze przeznaczał na alkohol i rozrywkę.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Białej Podlaskiej odbył się proces, 29-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór. Policjanci z Terespola nadal pracują nad odzyskaniem kosztowności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *