Wzięli udział w mityngu

Wzięli udział w mityngu 16
fot. nadesłane

W niedzielę (2 lutego) na rozpoczęcie sezonu halowego 2020, 9-cioosobowa grupa skoczków z akademickiego klubu AZS-AWF wzięła udział w licznie obsadzonym (zgłoszonych aż 891 zawodników) ogólnopolskim halowym Mityngu lekkoatletycznym w warszawskiej hali AWF. Lekkoatleci w swoim pierwszym starcie ustanowili aż 12 rekordów życiowych.

Na szczególną uwagę zasługują wyniki czołowego zawodnika bialskiego klubu – Piotrka Tarkowskiego, który po wygranym przez niego konkursie skoku w dal (7,60m), wygrał także bieg na 60m mężczyzn z rekordowym czasem – 6,78 sek., dającego mu 5-6 miejsce w ścisłej czołówce sprinterów w Polsce. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Piotrek podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów niespodziewanie wywalczył brązowy medal w tej konkurencji z czasem 6.84sek. W rankingu skoku w dal w Polsce, bialski lekkoatleta objął prowadzenie.

Bardzo dobry występ zanotował także brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów z lata ub. roku – Bartek Bedeniczuk, który skacząc w pierwszej próbie wys. 212cm, ustanowił swój halowy rekord życiowy w skoku wzwyż (dotychczas 2.08). Po udanym ataku na rekord życiowy i wygraniu konkursu, zrezygnował z dalszych prób. Uzyskany wynik daje mu aktualnie trzecie miejsce wśród seniorów w kraju.
Młodzieżowa mistrzyni Polski – Katarzyna Bargielska w skoku w dal z ub. roku (6.09m), startując z drobnym urazem nogi w swojej koronnej konkurencji uzyskała dobry wynik – 5,77m (r.życ. z hali -5,81m), który dał jej drugie miejsce w konkursie ustępując tylko o 3cm Izabeli Mikołajczyk z Warszawianki, czołowej polskiej wieloboistce. Za to w biegu na 60m poprawiła o 0,17sek swój rek. życiowy osiągając czas 7,94sek. Uzyskany wynik skoku w dal plasuje ją aktualnie na trzecim miejscu w kat. młodzieżowej w Polsce.

Równie dobrze wystąpiła podczas warszawskiego Mityngu w skoku w dal Agata Stypułkowska, która rek. życiowym na odległość 5,66m zajęła 3 miejsce w konkursie.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także juniorzy młodsi startujący w barwach AZS-AWF Biała Podl. W skoku w dal 17-letni Jacek Gryta ustanowił dwa rekordy życiowe skacząc na odległość 6.62m (aktualnie 3 wynik w Polsce w kat. jun.mł.), a także w biegu na 60m w którym uzyskał czas – 7,29sek.
W skoku wzwyż 16-letni Piotrek Jaroszkiewicz poprawił swój ubiegłoroczny rekord życiowy aż o 15cm, pokonując wysokość 180cm.

Dzień wcześniej w Lublinie zostały rozegrane lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Województwa lubelskiego, w których wystartowała m.in. Aleksandra Denkiewicz (podopieczna trenera St. Kędry) osiągając w biegu na 60m czas 8,30sek (r.życ.), który dał jej czwarte miejsce w tej konkurencji.

Ze względu na studniówkę wystartowali także w Lublinie podopieczni trenera Tadeusza Makaruka reprezentujący inne lubelskie kluby. Bardzo dobry rezultat w skoku w dal uzyskał Bartosz Leszczuk z klubu AZS-UMCS Lublin, (halowy mistrz Polski juniorów w 3-skoku z ub. roku – 14.66m), który poprawił swój rekord życiowy aż o 70cm(!) skacząc w trudnej hali – 6,99m, a także w biegu na 60m – 7,36sek. (7,65sek. w ub.roku).
Drugi z nich Kacper Lemieszek z Agrosu Zamość wynikiem 6,93m w skoku w dal poprawił swój rek. życ. o 17cm. i ustanowił swój najlepszy wynik życiowy na 60m czasem 7,30sek.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *