Z liderem na inaugurację rundy

Z liderem na inaugurację rundy 16

MKS Podlasie Biała Podlaska w meczu inaugurującym rundę wiosenną IV grupy III ligi piłkarskiej zmierzy się z dotychczasowym liderem rozgrywek Motorem Lublin. Bialczanie będę musieli zaprezentować wysoką formę, aby sprawić niespodziankę kibicom.

AKTUALIZACJA (15 marca, godz. 13.30): Mecz Podlasia z Motorem Lublin został odwołany. Zostanie przeniesiony na inny termin.

Podlasie pierwotnie sezon ligowy miało rozpocząć 10 marca domowym starciem z Resovią, jednak ze względu na zły stan boiska spotkanie, podobnie jak większość meczów 18 kolejki, zostało przeniesione na 18 kwietnia. Motor ma już inaugurację za sobą, będąc gospodarzem, pokonał u siebie Podhale Nowy Targ. Obydwie ekipy przystąpią do spotkania, które odbędzie się 17 marca o godzinie 14 na stadionie przy ulicy Piłsudskiego 38 w Białej Podlaskiej, z zupełnie innymi celami na rundę wiosenną.

Motor to lider z ambicjami na awans do II ligi. Podlasie przede wszystkim chce się utrzymać w lidze, gdyż na półmetku rozgrywek zajmuje 14 miejsce z przewagą tylko 2 punktów nad strefą spadkową. Wydaje się, iż żadna z drużyn nie zadowoli się remisem. Obrońcy Podlasia będą zmuszeni zwrócić szczególną uwagę na Konrada Nowaka czyli najlepszego strzelca zarówno Motoru, jak i całych rozgrywek IV grupy III Ligi. Póki co były zawodnik Wisły Puławy zdobył już 10 bramek. W drużynie Motoru występuje również były reprezentant Polski Marcin Burkhardt. Kibice bialskiego zespołu będą mogli ocenić z jakim skutkiem przebiegły przygotowania podopiecznych trenera Miłosza Storto do rundy wiosennej wreszcie w meczu o punkty.

W ostatnim sparingu Podlaskie przegrało z Lublinianką 1:2. W rundzie jesiennej III ligi obie ekipy stoczyły zacięty bój na stadionie Motoru. Tam, pomimo iż wyraźnym faworytem była lubelska drużyna, długo nie potrafiła poradzić sobie z przyjezdnymi z Białej Podlaskiej. Ostatecznie Motor wygrał 2:1, ale od szóstej minuty meczu to Podlasianie prowadzili po bramce Macieja Wojczuka. Jak będzie tym razem przekonamy się już w najbliższą sobotę po południu. Bilety do nabycia w kasie klubu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *