Litwiniuk wygrał w sądzie. Kłamstwo w ulotkach Dariusza Stefaniuka

Litwiniuk wygrał w sądzie. Kłamstwo w ulotkach Dariusza Stefaniuka 16

Dariusz Stefaniuk idzie do wyborów pod hasłem „Biała na plusie”, chwaląc się, że miasto w bieżącym roku posiada rekordową nadwyżkę budżetową w wysokości 38 mln zł. Zdaniem Michała Litwiniuka, który również ubiega się o najwyższe stanowisko w bialskim magistracie, hasło wyborcze obecnego prezydenta to zwykłe kłamstwo. W sądzie przedstawił na to szereg dowodów w postaci nagrań z sesji czy wieloletniej prognozy finansowej miasta.

Kampanii wyborczej toczącej się przed drugą turą wyborów na prezydenta Białej Podlaskiej towarzyszą ogromne emocje. Bój o tę funkcję pomiędzy Michałem Litwiniukiem (Platforma.Nowoczesna KO) a Dariuszem Stefaniuk (Prawo i Sprawiedliwość) przeniósł się na salę sądową. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zarzuca obecnemu prezydentowi kłamstwo wyborcze, który promuje swoją kandydaturę hasłem „Biała na plusie”.

W uzasadnieniu wniosku, który trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie podano, że w materiałach wyborczych mających obrazować cztery lata rządów Dariusza Stefaniuka znalazła się fałszywa informacja. Wynika z niej, że miasto w bieżącym roku uzyskało rekordową nadwyżkę budżetową wynoszącą 38 mln zł. – Ta informacja nie jest prawdziwa i jest łatwo weryfikowalna pod względem jej prawdziwości z dokumentami opublikowanymi przez Radę Miasta Biała Podlaska – czytamy w uzasadnieniu.

Jako dowód załączono m.in. materiały wyborcze KW PiS. Przedstawiono również dane z wieloletniej prognozy finansowej, która wskazuje, że wysokość nadwyżki od 2015 do 2018 roku wynosiła 0 zł.  Dowodem w sprawie było także nagranie z sesji rady miasta, która odbyła się 8 października. Wówczas skarbnik poinformowała radnych, że „użyte sformułowanie „nadwyżka” to „skrót myślowy” i miasto nie posiada takiej nadwyżki”.

Kwota ponad 38 mln zł to wolne środki, które pozostały z tytułu niewykonanych inwestycji. Zdaniem Michała Litwiniuka informacje o rzekomej nadwyżce miasta są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd potencjalnych wyborców.

Dzisiaj rano odbył się proces wyborczy, podczas którego zapadł wyrok niekorzystny dla Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności dla Dariusza Stefaniuka. Wyrok jest nieprawomocny, od którego na odwołanie się jest termin 24 godzin. Z naszych informacji wynika, że Dariusz Stefaniuk będzie wnosił apelację.

Sędzia Beata Figaszewska nakazała Pełnomocnikowi Wyborczemu Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość dokonanie sprostowania nieprawdziwych informacji poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia.

 

Litwiniuk wygrał w sądzie. Kłamstwo w ulotkach Dariusza Stefaniuka 17

Udostępnij!

Komentarze: 153

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Moja siostra, która pracuje w UM Biała Podlaska powiedziała mi wczoraj: jak Darek przegra, wyjdą na jaw takie jaja, że szok.

  1. „Moja siostra, która pracuje w UM Biała Podlaska powiedziała mi (…)” – a mnie akurat Goździkowa mówiła coś zupełnie innego. Gratuluję Litwiniukowi i nowoczesnej platformie wyjątkowo wiarygodnych źródeł informacji. Pozdrowienia dla siostry Patryka.

 2. To było do przewidzenia że to wszystko jedno wielkie oszustwo i paranoja ze strony Stefaniuka zagrywki przed wyborcze teraz i 4 lata wstecz obiecanki cacanki aby do korytka sam i jeszcze swojch zapewnić w mieszkania niezłą kasę i itp przekrety i branie na litość wszystkich bialczan czemu raptem przerwano prace przy STADIONIE MOSiR. NIECH WRACA SKĄD TU PRZYBYŁ

 3. PiS i tak wygra. PiS dał 200+. PiS dał darmowe leki seniorom. PiS dał podwyżki policjantom, żołnierzom i celnikom. A także lekarzom i pielęgniarkom. Do tego inni pracownicy budżetówki i samorządów dostali nagrody. Teraz nawet rolnikom wzrósł dochód z hektara. I tylko żal patrzeć jak w Roskoszy vis à vis wjazdu do centrum kształcenia prezydent Stefaniuk spadł z tablicy reklamowej i leży w tym błocie na polu.

  1. Ja pierdykam… Rolnikom wzrósł dochod z hektara tylko na papierze- po to, żeby takiego 500+ nie dostali. Mam znajomych, ktorzy przy 10h klepia biede, ale dzieci na studiach nie maja co liczyć na stypendia socjalne, bo pis wyliczyl ze hektar jest 3500 wart… Paranoja.

 4. Dzisiaj rano w mojej skrzynce pocztowej pojawiła się gazeta spadochroniarza z okolic Gdańska czy Gdyni pisze tak dlatego że nikt tego pana tam niezna, w tej ulotce wyborczej z dużej litery i wielką czcionka napisano LitwiniukPrzegral w sądzie! Stefaniuk Ty Kłamco Wyborczy.Klamca!Kłamca! Kłamca bez honoru!

  1. ten propagandowy „tygodnik’ ukazuje się ostatnio co 3 di ale ‚CIEMNY LUD’ już tego nie trawi, a na podpałkę do pieca może być

   1. hahaha zrobiłem tak samo 😀 jak mi kobieta pod sasem dała gazetę i przeczytałem nagłówek to od razu powiedziałem że na rozpałkę pójdzie 😀

 5. Mnie przeraz pan litwiniuk do czego sie jeszcze posunie w tej kampani matko jedyna jak mozna byc takim wrednym zeby tylko usiasc na fotelu prezydenta jak zyć pozniej przez kolejne 4 lata

    1. Właśnie rządzili razem i jakoś spektakularnych zasług nie mieli a jak wygra litwiniuk za 4 lata koło zatoczy i będzie inny prezydent

  1. Jak to się stało ? Kiedy przygotowywany był druk tej gazety ? Skąd wówczas mieli pewność że Stefaniuk wygrał ? I jak teraz to wytłumaczą ?

  2. Nawet tego papieru nie czytam od razu do kosza, może ktoś wie czy jest jakieś prawo zakazujące zaśmiecania prywatnych posesji tego typu makulaturą?

 6. hahha, Niech koalicjant Pana Litiniuka – Pan Czapski, tak żądny władzy, powie, jaką to ” nadwyżke ” zostawił po swojej kadencji? 😉 btw. to mało 38 mln, niewykorzystanych ? znajdźcie mi z kolei miasto w Polsce, gdzie by była jakaś większa nadwyżka…

  1. nie pogrążąj się Sylvia! Prawda jest taka , że bialczanie zostali oszukani, nie widzisz tego? plakaty jeszcze wiszą można poczytać….

   1. Dokladnie czytam te komentarze oswiadczenia i nie wierze jak moglam zaglosowac z 1 turze na Pana Prezydenta jak mozna tak wyborcami manipulowac to jest okropne , rozmawialam z P Darkiem bardzo sympatyczny czlowiek ale zeby robic z nas od razu idiotow? Bardzo przykre

  2. ale efekty w postaci utwardzonych dróg były, nadwyżką z niewykonanych inwestycji rodziny nie nakarmisz, absolutotorium z tego tytułu nie powinien uzyskać

 7. Lepiej mieć 38 mln wolnych środków, niż 100 mln zadłużenia. Może niema nadwyżki budżetowej, ale niema długów, co dobrze świadczy o gospodarczość Prezydenta Stefaniuka. Przy takich inwestycjach jakie były dokonane przez ostatnie 4 lata to i tak bardzo dobry wynik.
  Głosuję na Prezydenta Stefaniuka ponieważ widzę w nim perspektywy na lepsze, czyli rozwoju naszego wspólnego miasta Biała Podlaska!!!

  1. To jest nadwyżka z niewykorzystanych funduszy na inwestycje a nie nadwyżka budżetowa, a to oznacza że przez te 4 lata to inwestycji było jak na lekarstwo (popatrz na wykorzystanie funduszy w tabelce z 2015r a 2018r), można nie prowadzić inwestycji i nie zadłużać miasta, można w ogóle nic nie robić ale to nie oznacza że się dobrze zarządza.

   1. Ludzie, radzę popatrzeć na całą ostatnia wieloletnią prognozę finansowa miasta i zobaczyć że to nie tylko nie nadwyżka ale spojrzeć na takie kolumny jak kwota długu 🙂 tak rządzi Pan S. Powodzenia Michał

  2. Musi wygrać Stefaniuk. Niezależnie czy obenego prezydenta lubi się czy nie. Dla dobra miasta i mieszkańców. Pokazał ile można zrobić w okresie kadenji we współpracy z rządem i z poparciem władzy centralnej. Wybór Litwiniuka to 5 lat zastoju i beznadziei dla miasta, to brak rozwoju i perspektyw. Mieszkańy miasta pomyślcie chwilę. Niech nie zaślepia Was złość i styl działania obecnego prezydenta. Myślcie o swojej i swojej rodziny przyszłośi. Czy za 5 lat bezruchu i marazmu w mieście oraz pewnej zemsty ze strony dysponentów gotówki (PIS), nie będziecie na siebie źli, że daliście się podpuścić podżegaczom i nienawistnikom. Że wylaliście dziecko z kąpielą. Szkoda 5lat czasu na eksperymenty i nic nie robienie. Wbrew wszystkiemu głosujmy za rozwojem i pomyślnym rozwojem miasta. Obeni włodarze i ich znajomi już się nachapali przez 4 lata, nowi przyjdą i będą się od nowa bogacić na majątku podatników. Lepiej mieć na oku tego którego znamy, niż od nowa karmić nowego i jego kamarylę. Niech nie zaślepia nas bezmyślność i złość. Bądźmy pragmatyczni. Każda władza jest złem koniecznym. Wybierajmy z chłodną głową. Wybierzmy znanego z dobrego okresu dla Białej – obecnego prezydenta Stefaniuka.

   1. Moja żona jest z Białej i powiem jedno tak przygnębiające miasto dawno nie widziałem. Jest tu coraz gorzej. Marazm i brak perspektyw.

    1. Cieszę się ogromnie, że choć jedna osoba widzi to, że Biała Podlaska dnia dzisiejszego to marazm i brak perspektyw. Byłem w kilku miastach Lubelszczyzny o podobnej wielkości i znaczeniu, czyli w Chełmie, Zamościu i Puławach i Biała Podlaska wygląda przy nich jak ubogi krewny. Każde z nich bije BP na głowę pod każdym względem: infrastruktury, inwestycji, poziomu bezrobocia (oprócz Chełma).

     Żeby twierdzić, że w Białej jest dobrze i dalej głosować na Stefaniuka, to trzeba być prowincjonalnym ćwokiem, który w d*pie był i g*wno widział i nie ma żadnego porównania z innymi miastami podobnej wielkości.

     Cieszę się też, że kontrkandydat Stefaniuka, Pan Litwiniuk, dostrzega, że „remont” ulicy Warszawskiej jest absolutną zbrodnią przeciwko temu miastu (https://www.youtube.com/watch?v=sO9VX_veBLk) . Kiedy ta przebudowa się skończy, korki będą sięgać Sławacinka.

     Liczby mówią same za siebie:
     – bezrobocie w Polsce 5,4%
     – bezrobocie na Lubelszczyźnie 7,7%
     – bezrobocie w Białej Podlaskiej 10,4%

 8. Wyborcy maja prawo czuć się oszukani. Obecny prezydent manipuluje danymi finansowymi budżetu miasta, by zachować stołek, Czy nadal można mu ufać, jeśli został przyłapany na kłamstwie, raczej nie. Uważam, iż głosowanie na Litwiniuka jest najlepszą możliwą decyzją dla dobra miasta, dla dobra bialczan.

  1. Oczywiscie ze tak czuje sie bardzo zraniona jako wyborca Dariusza Stefaniuka moj głos leci do Kontrkandydata. Wszystkim zycze przyjemnego weekendu.

 9. Ludzie opamiętajcie się, jak Litwiniuk i spółka Broniewicz i Czapski dorwą się do władzy w naszym mieście to skończy się rozwój miasta i zostaną zaprzestane wszelkie inwestycje, oni niemają żadnego poparcia w rządzie a jak narazie to PiS rządzi w kraju i rozdaje karty i pieniądze na inwestycję. Uśmieszkiem Litwiniuk nie wywalczy milionów, a o budowie autostrady która jest bardzo potrzebna miastu, (wiedzą o tym osoby które często podróżują jak ciężki do przejechania jest odcinek Biała-Warszawa) możemy zapomnieć. Głosujmy na Prezydenta Stefaniuka, aby mógł przez drugą kadencję dokończyć realizacji planów rozwoju naszego wspólnego miasta Biała Podlaska.

  1. To dlaczego nie zbudował autostrady przez te 4 lata ? A TY Rafale pisz komentarze ze słownikiem ortograficznym, bo robisz błędy. A poza tym jakby zaczął od początku kadencji realizację planów rozwoju naszego wspólnego miasta Biała Podlaska, to do tej pory by zakończył.

  2. Rafał, jest nadzieja! Wystarczy pogonić PIS z sejmu i „nasi” będą rozdawać karty, a wtedy (zgodnie z „Twoją logiką) popłynął pieniądze do Białej

 10. Dzisiaj w godzinach popołudniowych w dalszym ciągu ludzie Stefaniuka roznosili gazetę Tygodnik Podlaski z nieprawdziwymi informacjami.
  A był to już czas po ogłoszeniu wyroku. My mamy internet więc mamy dostęp do informacji, a co z mieszkańcami którzy nie mają internetu?
  Panie Michale zostało Panu tylko kilka godzin aby dotrzeć do mieszkańców z prawdziwą informacją.
  Drukować i jeszcze w dniu dzisiejszym roznieść prawdziwą informację do wszystkich skrzynek pocztowych.

 11. Jeżeli Pan Litwiniuk był wiceprezydentem to wydaje się że powinien być współwinny jeżeli kogoś oskarża bo obaj Panowie rządzili miastem

  1. Pan Litwiniuk nikogo nie okłamał i nie zamieszczał kłamliwych informacji czy wy nie rozumiecie o co chodzi? Chodzi o kłamstwo i robienie ludzi w „ balona” czytać czytać ze zrozumieniem XYZ !!!

 12. Sąd tak ustalił ? Wiadomo w czyich łapach są sądy w Polsce. Gdyby trzeba było potwierdzić, że kandydat na Prezydenta Białej jest wielokrotną dziewicą, sąd by to potwierdził…

 13. Czwarty raz zagłosuję na DS pomimo,że trzy razy zwracałam się i wszystko było na nie w tym dwie decyzje w tej samej sprawie uchylone przez sejmik a Pani Urzędniczka kazała się wycofać .

  1. baranem to jesteś ty a głosować i tak będę na DS bo widzę jak miasto się zmieniło przez 4 lata. A jak widzę Pana Czapskiego obok Litwiniuka to robi mi się niedobrze. Za czasów urzędowania Czapskiego w szpitalu nie miałam za co swoich dzieci wysłać na wakacje I znowu pcha się do rządów Dziadek na emeryturę

 14. Sąd wydał wyrok. Kłamstwo i oszustwo PIS. o ile ktoś głosuje 4 listopada 2018 r na Stefaniuka to popiera kłamstwo i oszustwo. Brawo bialski Sąd za sprawiedliwość i odwagę. Prawo niech prawo znaczy a sprawiedliwość sprawiedliwość.

 15. Czy myślicie że Litwiniuk jest lepszy napewno nieeee niech tylko dorwie się do stołka to pokaże na co Go stać…. Jeszcze nie tak dawno dążył do tego samego co Stefaniuk byli w jednej drużynie Litwiniuk tak zachwalał Prezydenta a teraz pod nim dołki kopie WSTYD I SZOK!!!!!!!!!

  1. Wstyd to jest ze dyzmy wywalil litfiniuka, i dlatego oddam glos na muhala, stefaniuk dyzma mial juz swoja szanse czas teraz dac szanse komus nowemu

  1. Emeryturkę pałką wypracowałeś w SB? Kogo obchodzi na jakiego kandydata zagłosujesz? I tak już czasy takich haniebnych zdrajców jak ty nie wrócą. Młode pokolenie to jest przyszłość, a nie twoje preferencje esbecki dziadku 😛

 16. Jaka Biała na 38 milionowym Minusie”. pan Czapski zostawił 100 milionów złotych długu który teraz trzeba spłacać zapomniał ,co to za dziennikarski obiektywizm skoro Radio Biper Portal Informacyjny
  oraz biała 24 hejtujecie i popieracie jedną stronę myślisz ze pan Litwiniuk będzie lepszym prezydentem marzenie ściętej głowy

 17. Panie Prezydencie Stefaniuk jest Pan KŁAMCĄ. Już tylko 2 dni do Pana wyprowadzki z URZEDU MIASTA. Tylko ciekawe kto KŁAMCE przygarnie.

 18. Czy myślicie że Litwiniuk będzie lepszy z pewnością nieeee niech tylko dorwie się do stołka to pokaże na co Go stać….. Litwiniuk jest sterowany przez Pana Czapskiego i będzie znowu mroźno zimno i ciemno….. Nie wracajmy do tego co było nie dajmy mydlić sobie oczu Litwiniuk nic nie zrobi więcej to tylko przed wyborami….. Potem będzie gorzej niż było…….

  1. Czapski chciał gasić światło o 3 w nocy kiedy nikt po ulicach nie chodzi. Stefaniuk 4 lata gasi o 6.30 jak idziemy do pracy.

 19. Ludzie czemu jesteście tacy naiwni. Jak rządził Czapski miasto było zadłużone na prawie 100 mln, teraz jest tylko 70 mln długu i dodatkowo miasto nie zaciągnęło żadnego kredytu przez ostatnie 4 lata. Deficyt był zawsze, a jeżeli chodzi o nadwyżkę to taki zwrot, który szybko dociera do ludu. Przecież można to sprawdzić w Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Sąd jak przeczytacie ze zrozumieniem wyraźnie powiedział 38 mln, że to nie nadwyżka tylko oszczędności inwestycyjne z poprzednich lat. Rada Miasta przyklepywała, żeby taką politykę prowadził Prezydent, oszczędzać a teraz ruszyć z pompą bo Marszałek Sosnowski łaskawie rozwiązał worek z pieniędzmi unijnymi, zwlekał, a jakże pod wybory przecież PSL lansował i ups nie wyszło. Ludzie to największa szansa dla miasta od lat a jak wybierzemy KO to znowu będziemy się zadłużać. Ot i taka polityka. ZAPAMIĘTAJCIE ZE NIE EMOCJE TYLKO MYŚLENIE I JESZCZE RAZ MYŚLENIE TO PODSTAWA.

  1. Jasne że myślenie. Bo nadwyżka budżetowa to nie pieniądze które liczy się przed spłatą długu. Tak jak bym przed spłatą raty kredytu chwalił się że mam więcej w portfelu bo jeszcze tej raty nie spłaciłem

  2. Ale żeby skorzystać z tego rozwiązanego worka to trzeba będzie mieć wkład własny do każdej inwestycji, a to oznacza że ktokolwiek by nie rządził to będzie musiał się godzić z zadłużeniem albo wzorem DS nie robić w zasadzie nic i mieć środki niewykorzystane. Tak że ja wole zwiększyć zadłużenie ale wykorzystać jeszcze póki można środki unijne bo to nam zostanie.

 20. Szkoda, że nie było dochodzenia w sprawie rozklejania paszkwili. Można by pobrać próbki charakterów pisma ludzi z najbliższego otoczenia poszkodowanego. Może byłoby kolejne wielkie zaskoczenie

 21. Każdy z IQ wyższym od 100 w niedzielę zagłosuje na Michała Litwiniuka, człowieka Honorowego uczciwego i zwykłego jak każdy z nas

  1. qwerty! nie wiem czy słyszałeś ale jest też coś takiego jak Inteligencja emocjonalna; ja wiem (studiowałam psychologię) — dlatego na wielkich Hejterów (hajdara, Litwiniuka, czapskiego) nie mam zamiaru głosować. Przy okazji: dziwię się Pani psycholog Dorocie K., że się zaangażowała w kampanię ludzi, którzy tworzą w naszym pięknym Mieście taką atmosferę nienawiści)

 22. Tylko Stefaniuk bedzie godnym prezydentem trzeba ze dwie kadencje zeby cos zrobic dla miasta darku cala rodzina zaglosuje na ciebie .Brawo tak trzymaj

  1. Dzisiaj Pani odda głos , a jutro będzie Pani strajkować w białym namiocie. Proszę się modlić o dobrą decyzję przy urnie za całą rodzinę

 23. Brak slow dla jednej i drugiej strony Pan Litwiniuk po 3,5 letniej wspolpracy z Panem Stefaniukiem toz przed wyborami otwiera oczy ze mu sie cos nie podoba , zwykla pajacerka przed wyborcza bez znaczenia ktorego wybiora beda identyczne skutki jakie byly do tej pory i smiac mi sie chce jak czytam te komentarze , jak walczy kazdy z was miedzy soba nie znajac tak naprawde ani jednego ani drugiego dokladnie . Kazdy ma swoje za uszami .. brak slow .

 24. Do qwerty. Zacznij myśleć to apel. Czytam i nie dowierzam że mamy w mieście takich … . Porusza temat IQ nie wiedząc co to znaczy. Bardzo mi smutno że zabierają ludzie głos, którzy nie potrafią logicznie i racjonalnie myśleć.

 25. Jasne wyciągać fakty, Stefaniuk na prezydenta. A Litwiniuk gdzie ma program wyborczy jego partia chce odebrać 500+ a w Białej stoją po nie kolejki. Wszyscy gadają że Stefaniuk zły zobaczycie co Litwiniuk zrobi już Pan Czapski żądził i co poł Białej wyjechało za granicę za jego rządów, zastanówcie się przed wyborami

 26. Wolne środki od niewykonanych inwestycji – a cóż w tym złego? Zawsze istnieje ryzyko, że w przetargu żaden z oferentów nie da wystarczająco niskiej ceny na swoje usługi i przetarg nie będzie rozstrzygnięty. Wtedy inwestycja czeka na aktualizację kosztorysu, innego oferenta albo ponowienie ofert w kolejnym przetargu. Czy te niewydane pieniądze w jakiś sposób zubożą miasto? Niekoniecznie. Jeśli nie ma przeszkód natury formalnej, mogą zostać przesunięte na lata następne albo zmniejszyć zadłużenie z lat ubiegłych, którego poprzednia ekipa pozostawiła wyjątkowo dużo (i jeszcze nazywa to objawem gospodarności – zadłużali się, bo było wolno). Cała awantura z sądem wynikła z użycia w materiale wyborczym w sensie potocznym określenia „nadwyżka budżetowa”, mającego w księgowości znaczenie ścisłe. Różnica dostrzegalna dla księgowego, ale nie dla przeciętnego wyborcy. Jeśli nie ma innych zastrzeżeń do kadencji Prezydenta Dariusza Stefaniuka, to konkurencja ima się łapania za słówka.

 27. Czy zmniejszenie zadłużenia miasta o kilkadziesiąt milionów naprawdę nie upoważnia do stwierdzenia, że „Biała jest na plusie”? Długi oczywiście jeszcze są, ale kiedy p. Dariusz Stefaniuk obejmował urząd, 85 milionów długu powodowało, że jego poprzednik panicznie szukał oszczędności w wyłączaniu ulicznego oświetlenia na noc…

  1. A stefaniuk wyłączył oświetlenie rano jak ludzie idą do pracy po nie oświetlonych przejściach. Więc jak jest lepiej……?

   1. Ludzie chodzący rano do pracy (ja też!) nie potwierdzają rewelacji Anonima. O wieczornym załączaniu i porannym wyłączaniu oświetlenia decyduje teraz fotokomórka, a nie prezydent miasta.

  1. Oj, przeszkadzali wam zewnętrzni specjaliści na początku kadencji DS, oj, przeszkadzali. Najchętniej zabronilibyście im wjazdu do miasta. Myśleliście, że nikt nie potrafi zastąpić Czapskiego – a tu masz, znalazł się Tutak, co rozgryzł sitwę. Żałośni jesteście z tym wypominaniem swoich starych klęsk. Najlepszym dowodem jest niski wynik poprzedniego prezydenta. Teraz sitwa szuka nowego patrona który sprawi, aby było jak za Czapskiego – ale tak już nie będzie.

 28. Co to było ta niby debata ? to jakiś cyrk ! bredzili od rzeczy panowie trzej ! mozna było odnieść wrażenie,że spotkali siE trefni działacze od sportu to jakieś jaja wspierani byli brawami od tzw radnych ,co to weszli i nie weszli ale na coś liczą wyrażnie. Co to jest ???????? jak można manipulować tak ludżmi to drwina!!!!

 29. Jakie szybkie te sądy! A Litwiniuk to już nie wie jak wypiepszyć Stefaniyka z siodła. Panie Michale wracaj pan sprzedawać telefony

 30. Niech lepiej powie Stefaniuk ilu mu ubyło mieszkańców za jego rządów.
  Młodzi i ambitni ludzie wieją z tego „raju”. tam gdzie pieprz rośnie.
  A on dalej niech oszczędza, to nawet jego ” ciemny lud ” stąd ucieknie.

 31. Białą naprawdę stać na więcej niż na Gdański układ zamknięty .Koniec kliki senatorsko -gdańskiej
  Nie obrazajmy się i nie obrazajmy innych.
  Zaglosujmy dla dobra białej i Podlasia .
  Litwiniuk to jest nasz człowiek A nie Gdańska mationetka .
  Pogonić posła osła i kozła .

 32. Ktokolwiek niech odpowie.
  Jak można głosować na ludzi obcych np. Bierecki (przekręt z Skokami 3mld) i inni, którzy nawet nie są z tąd.
  Stefaniuk nawet nie wiele tu miał do powoedzenia, rządzili oni !!!.
  Przecież jesteście z Białej do jasnej cho… !!! Mam nadzieję, że to tylko przez niedoinformowanie 🙁