Radni zdecydowali. Nie będzie sprzedaży alkoholu po 22

Radni zdecydowali. Nie będzie sprzedaży alkoholu po 22 16

Na dzisiejszej sesji bialscy radni zdecydowali o uchwale ograniczającej sprzedaż alkoholu po godzinie 22. W tych godzinach na stacjach benzynowych oraz w sklepach nie kupi się już alkoholu.

Treść uchwały mówi o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na terenie Białej Podlaskiej od godziny 22 do 6. Obostrzenia obowiązują sklepy spożywcze oraz stacje paliwowe. W tych godzinach sprzedaż alkoholu nie będzie zakazana jedynie w restauracjach, barach i hotelach, gdzie spożycie będzie odbywało się w miejscu sprzedaży.

Uchwała uzyskała pozytywną opinię Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz prezydenta miasta.

W uzasadnieniu podpisanym przez Dariusza Stefaniuka, czytamy, że wprowadzenie zakazu to „dobre narzędzie do ograniczenia problemu zakłócania ciszy nocnej i porządku publicznego w związku ze spożywaniem alkoholu zakupionego w sklepach i spożywanego w miejscach do tego nie przeznaczonych”.

Głos w tej sprawie zabrał radny Wojciech Sosnowski – jeżeli nie będziemy prowadzić sprzedaży alkoholu w legalnych źródłach to powstaną one ze zdwojoną siłą w źródłach nielegalnych. Wojciech Sosnowski mówił też o obniżeniu przychodów pochodzących z koncesji, a co za tym idzie obniżeniu dochodów na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi.

– Mowa o tym, że będziemy mieli więcej pieniędzy na profilaktykę jest kompletnie nie trafiona, bo ta profilaktyka nic nie daje. Absolutnie nic nie daje – mówił Dariusz Stefaniuk, prezydent miasta.

Przeciwko uchwale był także Robert Woźniak. W jego ocenie, zakazanie nocnej sprzedaży alkoholu nie rozwiąże problemu alkoholizmu oraz zakłócania ciszy nocnej. Punktami miasta w których dochodzi do regularnego zakłócania ciszy nocnej powinny zająć się służby porządkowe takie ja straż miejska czy policja.

Za przyjęciem ustawy głosowało 12 radnych, siedmiu było przeciwko, a trzech wstrzymało się od głosu.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Udostępnij!

Komentarze: 34

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. HE, HE poradzimy sobie. Dawniej też sobie dobrze radziliśmy. Polak potrafi he, he
  Pozdrawiam Radnych:) za głupotę i kaska leci Brawo!

 2. Poradnik Jak wkur*** społeczeństwo w krótkim czasie. Widzę, że w Białej kuleje nauka na błędach innych, muszą przekonać się na własnej d*pie.
  Idealna sytuacja dla czarnego rynku…

 3. Zakażą sprzedaży i picie się skończy, ehhh… PRL-bis jeszcze od 13 sprzedaż zróbcie i pełna prohibicja w dni wypłat, należy czerpać ze sprawdzonych wzorców

 4. Cofamy się w rozwoju tyle mogę powiedzieć. A to jest jawne ograniczanie wolności obywatela. Jak chce kupić to nikt mi zabraniać nie powinien. Natomiast jeśli chodzi o ciszę nocną to od czego jest straż miejska i policja. Błaznów z siebie robią niedługo znów zaczniemy na kartki kupować…

  1. Dokładnie. Popieram.
   Straż miejska jest od czego?
   Od niczego. Po co to, komu to przydatne?
   Zabezpieczenie Pana Rezydenta BP?

 5. Zakazy, nakazy, straszenie, zastraszanie itp. zawsze przynoszą odwrotne skutki. Kto chce, to i tak znajdzie, a jak jeszcze jest burakiem i prostakiem, to zrobi zamieszanie i zakłóci ciszę nocną. Rodzice (przede wszystkim) i szkoła mają uczyć kultury, służby porządkowe mają pilnować porządku. To w sumie nic odkrywczego.

 6. jak to ? na stacjach benzynowych też zakaz ??? to mam jeździć tylko w dzień ??? ja się boję trzeźwy siadać za kółko i dwa tyskie muszę walnąć bo mi się ręce trzęsą ……tyle teraz wariatów na drogach

 7. Tak trzymać, problem rodzin z problemem alkoholowym będzie w jakimś stopniu mniejszy. % to zło dla ludzi bez umiaru, tragedia rodzin !!! Komentujący negatywnie tą uchwałę to schizofrenia nabyta od % i lewackiej telewizji !!!

 8. Właściciele sklepów w Ciciborze, Czosnówce, Styrzyńcu… już zacierają ręce! Taryfiarze robią zapasy i przygotowują odpowiednie miejsce w bagażnikach. Sklepy ustawiają w kącikach stoliki i zamawiają w drukarniach wywieszki: „alkohol po 22.00 sprzedajemy wyłącznie do konsumpcji na miejscu”. Fajnie, że coś w Białej się dzieje 🙂

 9. Śmieszne, że w ogródkach piwnych można będzie kupić alkohol a w sklepie obokjuż nie. Moralność pani Dulskiej.

 10. Jak się nie widzi istotnych problemów w tym mieście to się je wynajduje.. Rozumiem że jak się zaopatrzy o 21.59 w odpowiednią ilość to można pić i balować do rana albo dzielić ze spóźnialskimi . To wszystko to hipokryzja . Z jednej strony komisje alkoholowe finansowane z pieniędzy podatnika i funkcjonujące przy Prezydencie miasta BP a z drugiej koncesje alkoholowe, coraz więcej bo wpływy do budżetu. Dajcie młodym i dorosłym zajęcie , pracę, niech czuja się dowartościowani a sami zrozumieją że noc jest do spania, a jak w dzień leżą do góry brzuchem to w nocy im głupoty do głowy przychodzą.
  „Głupi ojciec” żeby dziecko zmusić do nauki i chodzenia wcześniej spać zakazał po 22.00 korzystania z play station, telewizora , laptopa, komórki ……. .a dziecko i tak nie mogło zasnąć bo cały czas myślało o swoich „zabawkach” i nauka czy sen nie był mu w głowie..Najpierw trzeba ustalić zasady korzystania z „zabawek” bo jak dziecko robi co chce i kiedy chce to potem i „komisje alkoholowe” nie pomogą.
  Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą . Gdzie zezwolenia na sprzedaż alkoholu tam i problemy alkoholowe.

 11. ale i zablysneli z tym zakazem, ja osobiscie nie paietam kiedy kupowalem i czy wogole kupowalem alkohol po 22, kazdy normalny czlowiek nie zaczyna imprezy po 22 a jak juz planuje impreze to zaopatruje sie wczesniej w odpowiednie ilosci zeby potem sie nie szwendac, a niedobitki, no coz, taki zakaz uchroni ich od pocarapanej politury i zniecheci od lazenia i szukania wrazen.

 12. Nie rozumiem. I tak to nić nie zmieni. Przecież to miasto od niedzieli do piątku po 22:00 nie istnieje. można nago biegać ulicami bo nie ma żywej duszy. W sobotę nie jest owiele lepiej.

 13. Ludzie będą jeździć po okolicznych wioskach – Rakowiska, Grabanów, Czosnówka, Sławocinek, Wólka itp…
  daleko nie ma 🙂

 14. Kto wreszcie zlikwiduje nikomu nie potrzebną Straż Miejską ,to jest kółko wzajemnej adoracji które nic nie robi poza dobrym wrażeniem i wysysa z podatnika rocznie 3 miliony zł albo i więcej,ile pożytecznych rzeczy można zrobić za te pieniądze a tak pieniądze wyrzucone w błoto.