Za handel podróbkami grozi mu więzienie

Za handel podróbkami grozi mu więzienie 15

Handel podróbkami kwitł na targowisku w Piszczacu. „Nielegalna odzież” została zabezpieczona, a sprzedawca usłyszał zarzuty.

W środę (27 maja) kryminalni z Terespola otrzymali informację, że na targowisku w Piszczacu, mężczyzna oferuje na sprzedaż podrobioną odzież „znanych marek”. Policjanci udali się tam wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatura w Białej Podlaskiej i potwierdzili posiadane informacje.

Podczas czynności zabezpieczyli tam koszulki, skarpety, spodnie oraz buty z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Łącznie zabezpieczono ponad 80 sztuk oraz kilka par butów.

Sprzedawcą podróbek był 49-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. – Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli od 49-latka gotówkę. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z ustawą przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *