Za nic mieli obowiązujące przepisy. „Posypały” się mandaty

Za nic mieli obowiązujące przepisy. "Posypały" się mandaty 16

Wspólne patrole, mandaty i wnioski o ukaranie do sądu. Nie wszyscy mieszkańcy powiatu stosują się do obowiązujących zasad. Weekendowe spotkanie nad rzeką zakończyło się mandatami dla każdego z uczestników. 

Od początku kwietnia wprowadzone zostały kolejne obostrzenia przepisów, które mają na celu walkę z pandemią koronawirusa. Umożliwiają one jedynie swobodne przemieszczanie się w celach bytowych, zdrowotnych czy też zawodowych. – Policjanci wspólnie z innymi służbami sprawdzali przestrzeganie przez mieszkańców powiatu przepisów ograniczających swobodne poruszanie się i zachowanie zgodne z zasadami izolacji. Niestety pomimo wielu apeli i komunikatów dotyczących właściwych postaw i zachowań, nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

Od piątku (3 kwietnia) policjanci ukarali mandatami 30 mieszkańców powiatu, którzy rażąco naruszyli obowiązujące zasady. W dziesięciu przypadkach wnioski o ukaranie skierowano do sądu. Dotyczyły one przede wszystkim gromadzenia się, ale także poruszania bez osoby dorosłej.

Wczoraj (5 kwietnia) dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy osób przebywających w rejonie rzeki. Policjanci, potwierdzili zgłoszenie. Nad rzeką w Kijowcu zastali osiem osób, które zorganizowały sobie tam spotkanie towarzyskie przy grillu. Wszystkich ukarano mandatami.

Udostępnij!

Komentarze: 10

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Vineta godzina 10 12 obsługiwane są wszyscy klienci w sklepie metalowym i z paszami oraz ich hyraulicznym i częściami do ciągnikow łasi na kasę jak biedra

 2. Jeśli chcecie walcie mandaty ale skoro z żoną mam iść dwa metry od siebie to i chyba kur …..wa obowiązuje to policję czy się mylę ?????

 3. Ludzka głupota nie zna granic jak jest zakaz to trzeba się dostosować tu chodzi o nasze zdrowie ludzie dalej nie rozumia powagi niebezpiecznstwa. Za mało kontroli przedewszystkim kontrolę aut gdzie ludzie jadą? Sklep praca a fakty są inne znajomi koledzy itp potem się dziwią że są zakażenia

 4. Jest zakaz przebywania na ogrodkach działkowych, a tam grilluja, puszczają radio na full w biały dzień, płoszą ptaki, wyrzucają śmieci do rowu. Byłoby dużo mandatów

 5. Zesrasz się jak Cię dopadnie i to nie raz . Będziesz się modlił żeby przeżyć. Gówno wiesz na ten temat, na razie w Białej macie 3 przypadki. Nie masz pojęcia co się dzieje na terenie skąd piszę. Tu tez było pełno takich kozaków a teraz chodzą potulni jak baranki. Mimo wszystko zdrowia życzę i niech dotrze do Ciebie że żarty się skończyły i to jest poważna sprawa nie tylko twoja ale nas wszystkich.

  1. Ksiądz proboszcz na terebelakiej w czasie triduum zapraszal w czasie mszy do komunii osoby stojace pod kosciolem .to ile tam osob bylo. Nagranie sprytnie zrobione pokazany tylko oltarz, a w czasie komunii krzyz. A komunia rozdawana do ust….

 6. KWARANTANNA A OGRANICZENIE DOT. WYCHODZENIA Z DOMU. Mandatu nie trzeba przyjmować, a przyjętego mandatu nie trzeba płacić.
  Jak stanowi art. 228 Konstytucji RP – ograniczenie wolności i praw człowieka i obywatela mogą być ustanowione tylko w czasie obowiązywania jednego ze stanów nadzwyczajnych, który może zostać wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia podanego do wiadomości publicznej. Do tej pory nie odważono się wprowadzić stanu nadzwyczajnego, (przyp. są trzy stany nadzwyczajne (1) wojenny, (2) wyjątkowy, (3) klęski żywiołowej), a wprowadzenie stanu epidemii na terenie RP nie jest jednym z tych stanów i nie może być podstawą do ograniczania naszych praw i wolności.
  JESLI OTRZYMASZ MANDAT MOŻESZ:
  1. Wnioskować do Sądu w trybie art. 101 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia o uchylenie przyjętego mandatu karnego – z powodu nałożenia grzywny za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie, ponieważ ustawa z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, na mocy której Minister Zdrowia wprowadził ograniczenia, nie daje ku temu podstaw.
  2. wnioskować o uniewinnienie, jeśli wskutek odmówienia przyjęcia przez nas mandatu Policja złoży do Sądu wniosek o ukaranie.
  Ludzie, czytamy, szukamy, zagłębiamy się w temat. Nie dajmy się oszukiwać…
  Skopiuj i wklej u siebie …Ale bez potrzeby nie spacerujmy i nie wychodźmy z domu dla własnego bezpieczeństwa i innych