Za użycie „długich” świateł grożono mu śmiercią

Za użycie "długich" świateł grożono mu śmiercią 16

68-latek zasygnalizował światłami drogowymi nieprawidłowy manewr. Zdenerwowało to 39-letniego mężczyznę. Odpowie on teraz za kierowanie gróźb pod adresem starszego mężczyzny.

68-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska zgłosił się na komendę policji oświadczając, że nieznany mężczyzna groził mu pozbawieniem życia. Do zdarzenia doszło na trasie ze Sławacinka do Porosiuk. Kierowca Audi wymusił na nim pierwszeństwo przejazdu. Pokrzywdzony przyznał, że użył wobec niego świateł drogowych, aby zasygnalizować nieprawidłowy manewr. Mężczyzna po pewnym czasie ponownie użył świateł drogowych chcąc jedynie zasygnalizować jadącemu z naprzeciwka kierowcy, aby włączył światła. To prawdopodobnie wytrąciło z równowagi kierowcę Audi, który zatrzymał pojazd, a następnie zaczął jechać za 68-latkiem do miejsca zamieszkania. Doszło tam do ostrej wymiany zdań podczas której padły także groźby pozbawienia życia.

Tego samego dnia na komendę zgłosił się także drugi uczestnik konfliktu. 39-letni kierowca Audi poinformował  funkcjonariuszy, że w miejscowości Porosiuki inny kierowca niewłaściwie użył świateł drogowych. Sprawą zajęli się policjanci z bialskiego Wydziału Kryminalnego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za groźby skierowane do 68-latka. Zgodnie z prawem przestępstwo to jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 12

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. 68 LAT to już się powinno prawo jazdy zabierać takim dziadkom . Dziadowi fotel bujany , chodzić , lub wózek inwalidzki a nie kierowanie autem . W tym wieku prawo jazdy powinno się zabierać z urzędu . Ten drugi 39 lat to pajac ….. niech do młodego wyskoczy a nie starego dziada straszy.

    1. Maniek co Ty bredzisz, fakt gościu już nie ma ruchów za kierownicą jak Ty, ale jeszcze daje radę, a wiadomo, że do Ciebie by nie wyskoczył no i do mnie też nie.

    2. A w twojej rodzinie to tylko młodzież ma prawo jazdy,czy może jeżdżą bez uprawnień.Jak dożyjesz jego wieku to ciekawe czy dobrowolnie zdasz prawo jazdy,jeżeli wogóle takowe posiadasz cwaniaczku!

  2. Kulfon, podziwiam twoją bystrość umysłu. Jeśli zapoznasz się ze statystykami wypadków drogowych i ich przyczynami dojdziesz do wniosku, że to zapewne ty jesteś wiekowo reprezentantem tych, którzy stwarzają największe zagrożenie na drogach