Za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali stypendia

DSC_7935
fot. Karolina Jaszczuk

Stypendia za osiągnięte w minionym roku wyniki sportowe przyznano 19 osobom spośród 33, które złożyły wnioski. Łącznie zostanie im wypłacona kwota 76 tys. zł.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się wczorajszego popołudnia (11 marca) w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. – Jest mi bardzo miło, że co roku możemy docenić wasz niesamowity wkład w rozwój naszego miasta – mówił do sportowców prezydent Michał Litwiniuk. – Jesteście powodem do dumy, przykładem pracowitości, zaangażowania i tego, że Biała Podlaska może wyróżniać się na sportowych arenach nie tylko Polski, ale także Europy i świata.

Wśród wyróżnionych znaleźli się zawodnicy Bialskiego Klubu Karate Kyokushin. Paweł Konieczny otrzymał stypendium wynoszące 6 tys. zł. Został on doceniony za piąte miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w kategorii „kumite”. Przedstawicielce tego samego klubu – Mai Pietraszuk, zostanie wypłacone 3,6 tys. zł. Maja zdobyła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kategorii „kumite +55 kg” oraz trzecie miejsce w kategorii „kata”.

Stypendia powędrowały również do zawodników Klubu Sportowego AZS AWF Biała Podlaska. Najwyższe, opiewające na kwotę 5 tys. zł, otrzymała Dominika Sacharuk, która wywalczyła pierwszą lokatę w Mistrzostwach Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów w kategorii 58 kg. Wsparcie w wysokości 2,4 tys. zł przyznano Jowicie Sieńczyk, która w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w pływaniu (100 metrów grzbiet) zajęła trzecią pozycję. Z kolei Piotr Tarkowski, zasłużony sportowiec otrzymał stypendium wynoszące 5 tys. zł. Piotr może poszczycić się pierwszym miejscem w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz drugim miejscem w Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w skoku w dal. Ostatnia przedstawicielka KS AZS AWF – Weronika Zielińska, otrzymała 3,6 tys. zł za drugą lokatę w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz trzecią lokatę w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów.

Kolejny szereg wyróżnień odebrali zawodnicy MKS Żak Biała Podlaska. Stypendia na kwotę 6 tys. zł odebrali Karol Biskupski oraz Adrian Mostowski. Karol zajął pierwszą pozycję w układach w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo ITF oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów. Z kolei Adrian to zdobywca trzeciego miejsca w walkach w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo ITF. Wywalczył on także drugie i trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów. Wsparcie w kwocie 2,5 tys. zł otrzymała Zuzanna Kapela, która może pochwalić się trzecią lokatą w walkach w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo ITF.

Pozostałe stypendia przyznano zawodnikom UKS „Olimpia” Biała Podlaska. Dziesięciu zawodników klubu otrzymało stypendia w wysokości 3,6 tys. zł za drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej chłopców. Odebrali je Hubert Niedzielski, Jakub Tarasiuk, Piotr Cielecki, Gabriel Olichwiruk, Dawid Fic, Jakub Polok, Marcin Michalczuk, Jakub Jaszczuk, Daniel Kobyliński oraz Kacper Winnicki. 

Stypendia będą wypłacane przez osiem, dziewięć lub dziesięć miesięcy w kwotach po 300, 400, 500 lub 600 zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *