Zabawa w średniowiecznym stylu

IMG_3053
Katarzyna Olesiejuk

Zebrali się rekonstruktorzy z całej Polski, by uczcić przejazd króla. Można było obejrzeć średniowieczną bitwę na miecze i wziąć udział w warsztatach rzemiosła.

To już X edycja Wiwatów Królewskich- imprezy organizowanej przez Zakon Ziemi Międzyrzeckiej. ” Międzyrzec należał kiedyś do szlaku turystycznego- Szlak Jagielloński, który założył pan Janusz Kopaczek. Okazało się, ze w 1503 roku przez Międzyrzec Podlaski przejeżdżał Aleksander Jagiellończyk i mieszczaństwo witało króla. Na tą cześć powstały obecne Wiwaty Królewskie. Nazwę wymyślił lokalny historyk pan profesor Geresz. Przygotowania do Wiwatów są dość długie. Trzeba zorganizować grupy, pozapraszać ludzi. Czasami przygotowania trwają rok, czasami pół roku” mówił organizator Wiwatów Tomasz Sajko.

Pierwszy dzień imprezy obfitował w wiele ciekawych warsztatów- garncarskich, kaligraficznych czy gry na bębnach i pokazów turnieju rycerskiego oraz łucznictwa. Wieczorem odbył się teatr ognia oraz koncerty grup Viatores i Liarman. Na drugi dzień Wiwatów przygotowano przywitanie króla w obozie oraz rycerski turniej dla dzieci.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *