Zabił gołębie. Może dostać za to nawet dwa lata

Zabił gołębie. Może dostać za to nawet dwa lata 16

Mężczyzna nie umiał wyjaśnić dlaczego zabił gołębie należące do bialczanina. Odpowie za ten czyn. Grozi mu nawet do dwóch lat więzienia.

W poniedziałek (18 listopada) w godzinach południowych dyżurny bialskiej komendy policji odebrał nietypowe zgłoszenie. Zgłaszający tłumaczył, że podczas jego nieobecności ktoś uśmiercił dwa należące do niego gołębie. Bialczanin dodał także, że kiedy wrócił do miejsca zamieszkania zauważył przy gołębniku znanego mu mężczyznę. Ten nie potrafił logicznie wyjaśnić co tam robił i w obecności właściciela opuścił posesję. Jednak po chwili okazało się, że w gołębniku znajdują się dwa martwe ptaki.

Sprawą zajęli się kryminalni. Zatrzymali 46-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej widzianego w tamtym czasie przy gołębniku. On sam tłumaczył swoje zachowanie spożytym alkoholem.

46-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie z ustawy o ochronie zwierząt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec 46-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *