Zabrali kielichy i księgi liturgiczne z cerkwi

Zabrali kielichy i księgi liturgiczne z cerkwi 16

Wybili okno do cerkwi, przez które później dostali się do jej wnętrza. Złodzieje zabrali ze sobą przedmioty sakralne. 

– Wczoraj przed godz. 8.00 dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do cerkwi prawosławnej na terenie Białej Podlaskiej. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie – informuje podkom. Barbara Salczyńska Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznani sprawcy wybijając okno budynku dostali się do jego wnętrza. Tam z pomieszczenia ołtarzowego świątyni skradli m.in. kielich mszalny, ewangelię, księgę liturgiczną oraz inne znajdujące się tam przedmioty sakralne. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 2,5 tys. złotych. Dodatkowo sprawcy dokonali uszkodzenia zamknięcia skrzynki energetycznej bezpieczników umieszczonej na zewnątrz budynku. Na miejscu funkcjonariusze wykonali szereg czynności zabezpieczyli też ślady. Do działań użyty został również pies tropiący.

Obecnie ustalane są okoliczności jak też sprawców tego czynu. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Dokudowskiej w Białej Podlaskiej – w nocy 22 na 23 lutego.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Nie ma już żadnych świętości. To tylko świadczy o upadku moralnym Polaków. Akcje typu róbta co chceta przynoszą efekty. Chcieliście „Zachodu”? To będziecie go mieli. Tracimy na tym wszyscy, bez względu na opcję polityczną. Zło właśnie takie jest.