Zacznij naprawdę o siebie dbać stosując naturalne wyroby kosmetyczne

Zacznij naprawdę o siebie dbać stosując naturalne wyroby kosmetyczne 15

Rynek obfituje dziś w ogromny wybór kosmetyków, które dobrać można do każdej skóry i potrzeb związanych z jej charakterem, wiekiem, stanem zdrowia. Niekoniecznie oznacza to jednak, że wybierając je w sposób nawet najbardziej pod tym względem rygorystyczny, zapewnimy sobie to, co rzeczywiście dla nas najlepsze. Przyzwyczaiwszy się do otoczenia wszelkiego rodzaju chemii, nie zwracamy już uwagi na to, jakie konsekwencje może mieć jej nadmiar.

Dobrze sprawdź, co wcierasz w siebie każdego dnia

Twarz to szczególny obiekt troski towarzyszącej codziennej higienie i pielęgnacji. Jej dobry, zdrowy i młody wygląd jest wszak ważny dla każdej kobiety nie tylko z punktu widzenia własnego samopoczucia. Niezbędny jest więc szereg zabiegów, od demakijażu i oczyszczania, poprzez nawilżanie, po odżywianie, zwłaszcza na noc, gdy gdy skóra przechodzi wzmożenie procesów regeneracyjnych. Im skuteczniej będą wspomagane, tym lepszego efektu będzie można oczekiwać, tylko czy wszystkie ze stosowanych w tym celu wyrobów rzeczywiście pełnią właśnie taką funkcję?

Każdy z konwencjonalnych kosmetyków to efekt żmudnych prac całych zespołów fachowców, przy czym cele, jakie zostają przed nimi postawiane, niekoniecznie są tożsame z tymi, które mają na myśli sięgające po nie następnie rzesze konsumentów – bo czy ci są specjalistami w tej dziedzinie? Produkty mają być dla nich atrakcyjne, a więc zachwycać zapachem, kolorem, konsystencją i szybko widocznym efektem ich działania, a jednocześnie tanie w produkcji. Sztuczne barwniki i substancje zapachowe nierzadko będące alergenami to zatem nie jedyne potencjalne kłopoty, jakie znajdujemy w ich składach. Kiedy zdarzyło nam się spojrzeć na skład a także poświęcić chwilę na to by dowiedzieć się, co właściwie oznaczają te w dużej mierze niezrozumiałe nazwy? Zróbmy to więc właśnie teraz.

Natura daje nam środki, których często nie warto zastępować

Do substancji często stosowanych w rozmaitych wyrobach kosmetycznych należy silikon. Jego głównym zadaniem jest nadanie im odpowiedniej konsystencji, może też pełnić rolę ochronnego filmu na skórze. Niestety, organizm go nie rozkłada, ponadto może sprzyjać zmianom trądzikowym. Często spotykamy także glikol polietylenowy, dzięki któremu niejeden wyrób ma właściwą lepkość, grozi on jednak stanami zapalnymi. Parafina z kolei, choć pozwala sobie nieźle radzić z nierównościami i przebarwieniami, jest nieprzepuszczalna, więc sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, trądziku, kumulacji toksyn. Potencjalne zagrożenie – np. w postaci reakcji alergicznych – niosą ze sobą także konserwanty. Popularne w tej roli są parabeny czy formaldehyd. Ten drugi uważany jest za możliwy czynnik rakotwórczy.

Oczywiście nie jest tak, że można zastosować każde substancje w dowolnej ilości i wypuścić taki produkt na rynek – można sobie jednak zadać pytanie, czy obowiązujące normy są wystarczające do tego, by chronić nasze zdrowie. Wzrost problemów z alergiami w ostatnich pokoleniach jest jednak faktem.

Coraz większa liczba konsumentów szuka więc alternatyw. Przykładem na to, jak wiele mamy ich dyspozycji, może być np. oferta sklepu Organic24, w którym znajdziemy zarówn0 naturalne kosmetyki do twarzy, jak i o wielu innych zastosowaniach. Co ważne, choć są one wysoce skuteczne i trwałe (konserwanty? Oczywiście, że nierzadko są, ale naturalne) ich cena wcale nie musi być wygórowana. Zresztą, czy oszczędzanie na zdrowiu może się opłacać?

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *