Zadbaj o zdrowie. Przyjdź i zbadaj swoje płuca

Zadbaj o zdrowie. Przyjdź i zbadaj swoje płuca 16
fot. bialapodlaska.pl

Sirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia stanie na bialskim Placu Wolności w którym bezpłatnie wykonasz badania, a także dowiesz się więcej na temat profilaktyki chorób układu oddechowego. 

Spirobus będzie stacjonował w Białej Podlaskiej 10 lipca (wtorek) przy Placu Wolności 26 od godziny 10.00 do 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Gościeradowa. Udział w badaniu jest bezpłatny, ale wymagane są wcześniejsze zapisy. Można to zrobić siedem dni przed planowanym badaniem tam, gdzie odbywać się będą badania.

Badanie spirometryczne ocenia sprawność układu oddechowego pacjenta, w tym szybkość wydechu i pojemność oddechową płuc. Za jego pomocą możliwe jest wykrycie między innymi obturacyjnej choroby płuc, astmy oskrzelowej, czy zapalenia oskrzeli. Badanie jest bezbolesne i trwa mniej więcej 10 minut.

Zachęcamy do skorzystania z tych badań, ponieważ jest to bardzo istotna profilaktyka. Liczba palaczy w Polsce choć spada, nadal co czwarta osoba regularnie sięga po papierosa. Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zachorowań na nowotwory złośliwe, na raka płuc czy Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP). Rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza na terenie polskich miast także przyczynia się do pogorszającej się kondycji płuc Polaków.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia i jej współpraca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+ owocuje już piątą edycją bezpłatnych badań spirometrycznych w całej Polsce. W poprzednich edycjach bezpłatnie przebadano około 18 tysięcy Polaków.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *