Zagrają, by pomóc. Przed nami kolejny „Supermecz”

Zagrają, by pomóc. Przed nami kolejny "Supermecz" 16

„Supermecz” to coroczna inicjatywa, której celem jest pomoc osobom potrzebującym – wsparcie ich kosztownej rehabilitacji i leczenia. Podczas sportowych zmagań będą zbierane środki na zakup niezbędnego sprzętu. Co roku dochód przeznaczany jest na inny cel.

W tym roku „Supermecz” zostanie rozegrany 3 września o godzinie 18 przy Szkole Trenerów PZPN przy ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Będzie to już piąta edycja. Pieniądze, które uda się zebrać podczas rywalizacji zostaną przekazane na zakup sprzętu dla Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieci Autystycznych oraz Młodzieży i Dzieci o Pokrewnych Zaburzeniach „Wspólny Świat”. Podczas zmagań przeciwko sobie zagrają drużyny, które stworzą reprezentanci Szkoły Trenerów PZPN oraz miasta Biała Podlaska.

Będą też licytacje. Dwa lata temu padł rekord. Koszulka Roberta Lewandowskiego z jego autografem z Euro 2016 została wylicytowana za 4,3 tys. zł. W tym roku głównym punktem licytacji będzie koszulka przekazana przez Grzegorza Krychowiaka oraz piłki od Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN. Należy zaznaczyć, że podczas aukcji pojawi się wiele innych gadżetów piłkarskich. Gwiazdami imprezy będą Grzegorz Bronowicki, Radosław Sobolewski, Aleksandar Vuković, Stefan Majewski, Dariusz Gęsior, Jan Woś oraz Dariusz Pasieka.

Tego dnia nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Będą konkursy z nagrodami i mnóstwo słodkości. Dla wszystkich ponadto zostanie przygotowany bigos, grochówka, pączki i słodycze.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Zakład Karny w Białej Podlaskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *