Zakaz strzelania. Fajerwerki tylko w Sylwestra

Zakaz strzelania. Fajerwerki tylko w Sylwestra 16

Wojewoda lubelski ograniczył używanie materiałów pirotechnicznych czyli petard i fajerwerków. Ograniczenia obowiązują od 24 grudnia do końca stycznia 2020. Możemy tylko „strzelać” w ostatni i pierwszy dzień roku. Za nieprzestrzeganie zakazu mogą grozić słone kary.

W wigilię Bożego Narodzenia weszło w życie rozporządzenie porządkowe wojewody lubelskiego Lecha Sprawki w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie woj. lubelskiego. Zakaz używania artykułów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa obowiązuje od 24 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020 (z wyjątkiem 31 grudnia 2019 i 1 stycznia 2020).

Władze apelują, aby używanie wyrobów pirotechnicznych w sylwestra i Nowy Rok odbywało się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę.

Za nieprzestrzeganie zakazu grozi mandat w wysokości nawet 500 zł.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. i bardzo q…wa dobrze.
    Szkoda, że uchwałą nie da się głupoty i syfiarstwa znieść, bo po sylwestrze będzie brudno przez tydzień, zanim służby miejskie posprzątają po tych dzbanach.

    1. Żadne zakazany i nakazy nie wylecza fanów martyniuka od głupoty i prostactwa. Tutaj trzeba kilku pokoleń i edukacji od najmłodszych lat