Zakończono inwestycję wartą ponad 8 milionów

dfdsd
fot. Miasto Biała Podlaska

Oficjalnie otwarto nową inwestycję w Białej Podlaskiej. Budowa ronda na ul. Witoroskiej i ul. Koncertowej kosztowała miasto 8 mln 355 tys. złotych, z czego 4 mln 400 tys. pozyskano z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach inwestycji przebudowane zostały zostały istniejące zjazdy indywidualne i publiczne, skrzyżowania, kanalizacja deszczowa oraz sieć gazowa na odcinkach w obszarze realizacji inwestycji. Dodatkowo, wykonawca usunął kolizję sieci napowietrznych i kabli energetycznych.

Wzdłuż nowej nawierzchni wybudowano także ścieżkę rowerową i ustawiono oświetlenie.

– Prezydent Michał Litwiniuk zdecydował o przeprojektowaniu skrzyżowania ul. Koncertowej i Witoroskiej i zbudowaniu tam ronda, nieprzewidzianego w pierwotnej koncepcji. Znacznie zwiększa ono komfort mieszkańców i ułatwia ruch – można przeczytać na stronie miasta.

Wcześniej Koncertowa była drogą gruntową i nie spełniała parametrów technicznych wynikających z Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej ze względu na brak kanalizacji deszczowej. Obecnie w miejscu rowu powstał na Koncertowej i Gromadzkiej kanał zbierający wody opadowe i roztopowe. – Zasypanie rowu istotnie zwiększyło bezpieczeństwo osób poruszających się po ulicy. Budowa takiego kanału także na Dalekiej pozwoliła na podłączenie wybudowanych wcześniej studni chłonnych.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Wychodzi, że miasto samo ..
    mi się wydawało, że to Ci d nowej Galerii chwalili się na banerach, że budują dla nas ronda.