Zakończyli projekt za 1,5 mln. Świętowali też 25-lecie

DSC_5897

Dom Pomocy Społecznej otrzymał ponad 1,5 miliona złotych na modernizację obiektu. Wczoraj oddano nowe pomieszczenia do użytku i świętowano jubileusz 25-lecia.

Wczoraj (11 października) Dom Pomocy w Kozuli obchodził ważny jubileusz, a zarazem świętował zakończenie projektu. Do użytku oddano tam nowe pokoje jednoosobowe z łazienkami. Są tam też nowe pokoje dwuosobowe z łazienką oraz pomieszczeniem przeznaczonym na kuchnię. Zostały stworzone z myślą o małżeństwach przebywających tam i trafiających do tego domu.

Dzięki dofinansowaniu z unii i starostwa powiatowego wyremontowano i podniesiono standard innych pomieszczeń. Wymieniono wykładziny, wyposażenie, zainstalowano nowy i bezpieczniejszy system sygnalizacji przeciwpożarowej. Wśród zadań wykonanych w ramach projektu znalazł się też nowocześniejszy monitoring oraz modernizacja windy.

Prace trwały prawie dwa lata. Wczoraj pomieszczenia zostały oficjalnie oddane do użytku pensjonariuszom. Koszt modernizacji wyniósł ponad 1,5 miliona złotych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście.

Zakończenie projektu zbiegło się z jubileuszem 25-lecia DPS w Kozuli. Pierwsi podopieczni pojawili się w tym domu 6 października 1993 roku. Pracownicy i podopieczni przygotowali część artystyczną. Był śpiew i wzruszający gości film. Ukazywał historię domu oraz ludzi, którzy w nim przebywają.

– W tym momencie mamy 220 miejsc w domu pomocy. Jest to dom wieloprofilowy. Są tu miejsca dla osób w podeszłym wieku, przewlekle somatycznie chorych, chorych psychicznie i tych wymagających stałej opieki. Jest coraz więcej chętnych mimo, że odpłatność jest dość wysoka – tłumaczy Krystyna Czyżewska, dyrektor DPS w Kozuli. – Ośrodki patrzą bardzo racjonalnie i jeśli ktoś wymaga pomocy, ale nie jest w stanie sam sobie tego zapewnić to zawsze otrzymuje pomoc z gminy. Tutaj mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę i usługi medyczne.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Zdjęcie 13 – sami dżentelmeni. Nie wiem do końca kim jest kobieta na zdjęciu, może nie powinna tam być, może Panowie nie byli zadowoleni z jej obecności. A może to kampania wyborcza zmusza do zaniku kultury. Tak czy inaczej zachować się nie potrafią. A przepraszam blask fleszy powalił 🙂