Zamiast koncertów, teledyski dla fanów

Zamiast koncertów, teledyski dla fanów 16

W związku z nowo wprowadzonymi zasadami kwarantanny, wszystkie wydarzenia kulturalne zostały zawieszone. W odpowiedzi na restrykcje, członkowie bialskiego zespołu ElectroAcoustic znaleźli rozwiązanie, dające fanom możliwość wirtualnego uczestnictwa w koncertach grupy.

IDEA
W nadchodzącą sobotę, 28 marca, miał odbyć się koncert grupy w bialskim klubie „Makulatura”, który z wiadomych przyczyn został odwołany. Trzy pozostałe: w Chełmie, Iwicznej, Warszawie – również. My jednak nie mamy zamiaru tak łatwo się poddawać. Postanowiliśmy dać coś naszym fanom – wyjawia gitarzysta, Piotr Frankowski. Członkowie grupy ElectroAcoustic, w odpowiedzi na obecną sytuację, postanowili zorganizować koncert on-line.

TRUDNE POCZĄTKI
Jednak organizacja takiego przedsięwzięcia nie jest taka prosta. Na drodze stanęły trudności natury technicznej : brak odpowiednich kamer oraz problem z dostępem do odpowiednio szybkiego internetu. – Nie poddaliśmy się jednak cyfrowemu wykluczeniu i nakręciliśmy materiał każdy w swoim domu. Piotrek i Magda wysłali mi materiały, ja zmontowałem to w jeden filmik. Efekt można oglądać na naszym kanale Youtube – z dumą wspomina Mariusz Wojewoda- klawiszowiec.

LICZY SIĘ PODEJŚCIE
-Potraktowałam to jak prawdziwy koncert: rozśpiewanie, makijaż. Nie mam jakiegoś super sprzętu, musiałam improwizować, a bez niczyjej pomocy było ciężko – relacjonuje Magdalena Bahonko, wokalistka zespołu. – Jeśli coś nie wyszło, to jeszcze raz od początku, ale na szczęście się udało – dodaje.

Jak na razie nagrane zostały trzy utwory, przy czym pierwszy dostępny jest na kanale youtube zespołu. Artyści już zapowiedzieli prace nad kolejnymi, wirtualnymi koncertami, które również z czasem pojawią się w sieci.

https://www.youtube.com/channel/UC2VBIDYumZt29yLsYaVn7JA

Przypomnijmy, że Od 20 marca 2020 r. do odwołania, w Polsce obowiązuje stan epidemii, a restrykcyjne działania profilaktyczne mają na celu ograniczyć rozszerzanie się koronawirusa.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *