Zamykają wlot z Terebelskiej. Na „dwójce” będzie ruch wahadłowy

Zamykają wlot z Terebelskiej. Na "dwójce" będzie ruch wahadłowy 16

Rozpoczyna się kolejny etap budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Terebelskiej z DK2. Utrudnienia w ruchu potrwają do końca listopada.

Jutro (2 października) rozpoczyna się kolejny etap przebudowy skrzyżowania i potrwa do 30 listopada. W tym czasie będzie tam obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Wlot ulicy Terebelskiej zostanie zamknięty, a ruch kierowany będzie wahadłowo przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

Zostały wytyczone także objazdy, a w płynności ruchu ma pomóc rondo wyznaczone na skrzyżowaniu Janowskiej i Jana III Sobieskiego. W obrębie skrzyżowania DK2 z Sitnicką prędkość zostanie ograniczona do 50km/h.
– W związku ze zmianą MZK uruchamia dodatkową linię obwodową „O”, która umożliwi dojazd z Pętli Terebelska do Rakowisk i z Rakowisk do Pętli Terebelska. Tam po przesiadce będzie możliwość kontynuowania jazdy liniami „D”, „S” lub innymi. Linia „O” zostaje wprowadzona zamiast kursów linii „D” i „S” na trasie Rakowiska – Pętla Terebelska w dni robocze. Od 30.09.2020 r. (środa) przez około dwa miesiące w dni robocze kursy te zostają zawieszone. W związku z tym w dni robocze ulegną zmianie godziny odjazdów z przystanków w Rakowiskach. W soboty i niedziele będą obowiązywały godziny odjazdów linii „D” – pisze Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik urzędu miasta.

O nowych godzinach odjazdów linii „O” w dni robocze informuje rozkład znajdujący się na stronie internetowej MZK oraz na przystankach autobusowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu 83 343 87 18 oraz 83 343 27 95 wew. 21.

Zamykają wlot z Terebelskiej. Na "dwójce" będzie ruch wahadłowy 17

Udostępnij!

Komentarze: 20

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Dla mnie te rondo co budują na Janowskiej blisko wiaduktu to jest katastrofa…. dużo za duże te rondo….powinni zrobić mniejsze… Katastrofa

  1. Nie można było utrudnić ruchu i zabrać autobus w wakacje??!! Nie!! Tylko w roku szkolnym, jesienią, kiedy bilety okresowe wykupione, XXI wiek – dzieciaki muszą do szkoły wyjeżdżać o 6.40 z przesiadką haha bo innego autobusu z Rakowisk nie ma , żeby zdążyć na 8 do Białej Podlaskiej. Ciężko było pomyśleć??

  2. co się pajacu prujesz? Ciężko gowniaka zmobilizować wcześniej ? Już AZ taki problem pajacu ? Jprd co za społeczeństwo … Wiecznie źle i wiecznie jakies niezadowolenie…. Pustostan w mózgu … I takie coś się rozmnożyło i tylko powiela prostactwo i buractwo

    1. całe szczęście,że ty jestes wykastrowany i nie bedziesz powielał swojego chamskiego genu. ja też nie jestem zadowolony i co zabronisz?

  3. Dlaczego to nie zostało zrobione w wakacje??? Będą wypadki, korki, będzie graniczyło z cudem przejechać przed godziną 8 przez DK2 na ul. Sitnicką

  4. Nic nowego. Poprzednik rozwalił we wrześniu pół miasta, teraz ten jeszcze lepiej. Warszawska rozkopana, Rondo na Terebelskiej z obwodnicą i rondo na Solidarności z obwodnicą. Teraz tylko wystarczy żeby coś się wydarzyło z Sitnicką lub Janowską i mamy PARALIŻ miasta, ale koto to…

  5. Litwini nie powinni rządzić miastem, zobaczcie co się dzieje, takie bezpieczne skrzyżowanie, zrobione za miliony, do rozbiórki. Kto za to beknie?

  6. Wszyscy biadolicie,że można by było w wakacje lub w innym okresie,jak by było można to by się zrobiło.Jak nie było potrzeby zmieniać projektu przy rondzie z ul.Aleja Solidarności to rondo jest prawie na ukończeniu.To nie jest wina Prezydenta ani wykonawcy.Dla tych co wożą dzieci z Rakowisk do szkoły jest rada wysłać je autobusem po godz.7:00,a nie jechać przed 8:00 z duszą na ramieniu.Po wykonaniu ronda będzie bezpieczny przejazd w obie strony tylko cierpliwości.Prośba do wykonawcy lub Urzędu Miasta o wzmocnienie poboczy na objazdówce od Terebelskiej do Sitnickiej bo po opadach deszczu jest tragicznie.Pozdrawiam,i życzę szybkiego ukończenia inwestycji.