Zapaliły się ciastka. Później ogień trawił magazyn

Zapaliły się ciastka. Później ogień trawił magazyn 16

Około godziny 7 rano wybuchł pożar w zakładzie produkującym ciastka w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej. 

Ogień objął hałdy ciastek składowane przy fabryce oraz ścianę jednego z magazynów. Sytuacja została szybko opanowana, a działania gaśnicze zakończone po około dwóch godzinach.

Zarząd Dr Gerard wydał oświadczenie w tej sprawie. – Nikt nie ucierpiał w wyniku zaistniałej sytuacji. Uszkodzeniu nie uległy linie produkcyjne ani inne istotne elementy infrastruktury. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale ściśle współpracujemy z policją w celu ich ustalenia. Cały teren jest dobrze monitorowany i mamy nadzieję, że będzie on pomocny w ustaleniu przyczyn dzisiejszego zdarzenia. Trwa szacowanie strat, niemniej jednak możemy zaznaczyć, że nie wpłyną one bezpośrednio na przebieg produkcji w zakładzie w Międzyrzecu Podlaskim. Mamy nadzieję, że do końca tygodnia teren zakładu zostanie odpowiednio wysprzątany i przewietrzony i produkcja będzie mogła ruszyć w pełnej skali od przyszłego tygodnia.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *