Zaparkował Tico obok radiowozu. Został skontrolowany

Zaparkował Tico obok radiowozu. Został skontrolowany 16

Policjanci zainteresowali się kierowcą Tico, który zaparkował obok radiowozu. Okazało się, że mężczyzna jest nie tylko pod wpływem alkoholu i narkotyków, ale posiada też kilka zakazów kierowania pojazdami. Nie były to jednak jedyne z wykroczeń.

Wczoraj (17 czerwca) przed godziną 18 na Al. 1000-lecia w Białej Podlaskiej policjantów bialskiej drogówki zainteresował kierowca auta marki Daewoo. Z informacji mundurowych wynikało, że właściciel auta posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami.

– Kierujący Tico zaparkował nieopodal oznakowanego radiowozu, jednak nie zauważył tego. Był zupełnie zaskoczony kiedy podeszli do niego funkcjonariusze. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń spożytego alkoholu – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że był na rybach i godzinę wcześniej wypił piwo.

Dodatkowo, 40-letni kierowca Tico był widocznie pobudzony, a jego zachowanie wskazywało na to, że mógł on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotestem potwierdziło obecność amfetaminy w jego organizmie. Od kierowcy dodatkowo pobrana została krew do badań, a on sam zatrzymany został do wyjaśnienia.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aż cztery aktywne zakazy kierowania pojazdami. Okazało się, że auto, którym się poruszał nie posiadało ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *