Zapobiegają wirusowi w gminie

Zapobiegają wirusowi w gminie 16

Wójt gminy Łomazy przedstawił bieżące informacje oraz działania zapobiegające epidemii koronawirusa na terenie gminy Łomazy.

Do tej pory w gminie Łomazy nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia. Na dzień 27 marca kwarantanną objęte były cztery osoby.

Powołano zespół do spraw koordynacji działań, który analizuje sytuację na terenie gminy, koordynuje działania związane z przepływem informacji, współdziała z właściwymi podmiotami w w zakresie potrzeb oraz aktualizuje bazę danych adresowych i materiałowo-sprzętowych. Urząd gminy zostaje zamknięty do odwołania. Kontakt z placówkami można nawiązać drogą elektroniczną i telefoniczną. Wpłat należy dokonywać na wskazany rachunek bankowy.

– pracownicy GOPS po uzyskaniu informacji z Sanepidu w razie konieczności są w gotowości do dostarczania żywności dla osób pozostających w kwarantannie. W zakresie zaopatrzenia w żywność, leki oraz inne niezbędne środki dla osób najbardziej potrzebujących korzystamy także z pomocy jednostek OSP oraz Wojsk Obrony Terytorialnej – czytamy na stronie gminy.

W Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Szkole Podstawowej w Huszczy zajęcia zawieszono do świąt Wielkanocnych. Lekcje odbywają się zdalnie.

Placówki kultury takie jak Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach również są nieczynne dla odwiedzających. Pracownicy GBP i GOK pracują według stałych godzin.

Inwestycje gminne i remonty odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Wójt informuje również, że:
– nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców będzie udzielana wyłącznie drogą telefoniczną,
– psycholog w ramach GKRPA będzie pełnił dyżur dla mieszkańców w każdą pierwszą środę miesiąca pod numerem telefonu 507 157 020, najbliższy termin 1 kwietnia,
– zostały odwołane zajęcia w Klubie Seniora, spotkania harcerzy i zuchów, a boiska sportowe, place zabaw i siłownie zostały zamknięte,
– do odwołania zawieszono odczyty wodomierzy,
– odbiór odpadów komunalnych z posesji obywa się bez zmian, według harmonogramu. Mieszkańcy proszeni są jednak o wstrzymanie się z samodzielnych dostaw odpadów do PSZOK przy ul. Rolniczej.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *