Zaśpiewali na cześć Matki Bożej zdobywając nagrody

33036585_851539315033172_561976370234654720_o
fot. Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej

Już po raz 24 spotkali się by w przyjaznej atmosferze, w pięknym miejscu, zaprezentować swoje talenty wokalne i czcić Matkę Bożą.

W ubiegłą niedzielę (20 maja) w Leśnej Podlaskiej odbył się XXIV Podlaski Festiwal Pieśni Maryjnej. Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej o godzinie 11.30. Po nabożeństwie nastąpiło przesłuchanie uczestników. Podczas festiwalu wystąpiło dziewięć zespołów wokalno – instrumentalnych, dziewięcioro solistów, trzy chóry oraz dwie schole. Wszyscy uczestnicy wykonali po dwa utwory poświęcone Matce Bożej.

W jury XXIV Podlaskiego Festiwalu Pieśni Maryjnej zasiedli Urszula Pietruczuk, Filip Robak oraz Taras Druliak.

W kategorii soliści zwyciężyła Małgorzata Piszcz z Woli Bystrzyckiej. W kategorii zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne najlepszy był Zespół  Marysieńki ze Starych Szpak. W kategorii chóry ku zaskoczeniu wszystkich pierwszego miejsca nie przyznano, natomiast II miejsce zajął chór Uścisk Dłoni z Brześcia na Białorusi. Nagrodę główną festiwalu, statuetkę Grand Prix z wizerunkiem Matki Bożej i nagrodę pieniężną zdobył Chór z Dubicy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *