Zastanowią się, jak zagospodarować przestrzeń

Zastanowią się, jak zagospodarować przestrzeń 15

W Międzyrzecu Podlaskim zaplanowano spotkanie z mieszkańcami, aby wspólnie przedyskutować jak wykorzystać miejsca na inwestycje.

W poniedziałek (7 maja) o godzinie 18 w Świetlicy Wiejskiej w Wysokim odbędzie się spotkanie pod hasłem „„Gdzie w moim sąsiedztwie mogłyby mieścić się przemysłowe kurniki lub chlewnie?”.

Spotkanie informacyjno-edukacyjne organizowane jest w związku z realizacją przez Gminę Międzyrzec Podlaski projektu „Nasza przestrzeń – konsultacje społeczne planów miejscowych na wsi i w małych miastach” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na spotkaniu zostanie przedstawiony projekt studium z propozycją 3 lokalizacji pod wieloskalowe budynki inwentarskie. Zgromadzeni będą mieli okazję do rozmowy z ekspertem, dr. hab. Piotrem Gradziukiem, który odpowie na wszelkie pytania z zakesu funkcjonowania przemysłowych hodowli oraz ich oddziaływania na sąsiedztwo.

Zgromadzeni będą rozmawiać o warunkach, pod jakimi mieszkańcy byliby gotowi zaakceptować wieloskalowe hodowle w ich sołectwie, o ustaleniu zasad warunków zabudowy oraz o potencjalnych lokalizacjach takich inwestycji.

Rodzice, którzy chcą przyjść z dziećmi, są mile widziani. Pociechy będą miały zapewnioną nieodpłatną opiekę. Ponadto, jest zorganizowany darmowy przejazd busem na miejsce spotkanie oraz z powrotem.

Informacje pod numerem: 83 371 24 96.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *