Zatrzymał pijanego w renaulcie. Obywatelska postawa

Zatrzymał pijanego w renaulcie. Obywatelska postawa 16

Reakcji świadka,  spowodowała zatrzymanie 64-latka, który wężykiem jechał po ulicach Białej Podlaskiej. Świadek uniemożliwił kierowcy renaulta dalszą jazdę zawiadamiając stróżów prawa. Siedzący „za kółkiem” 64-latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.

W niedzielny wieczór dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia obywatelskiego. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy renaulta. Dodał, że podejrzenia wzbudził styl jazdy mężczyzny. Do zdarzenia doszło około godz. 20.30 na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Mundurowi ustalili, że 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił uwagę na jadące „wężykiem” auto. Wszystko wskazywało na to, że jego kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. 33-latek zatrzymał renaulta oraz wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu. Uniemożliwił też kierowcy oddalenie się z miejsca do czasu przyjazdu patrolu – podkreśla podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Badanie stanu trzeźwości kierującego renaultem 64-latka z gminy Leśna Podlaska wykazało, że ma on 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podróżował autem, które nie posiadało aktualnych badań technicznych.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada uprawnienia do kierowania na wszystkie kategorie pojazdów. Teraz o dalszym losie 64-latka zadecyduje sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. poprawcie błędy ortograficzne i stylistyczne…wstyd… od dwóch lat wypominam wam „styl” pisania a wy nadal nic

  2. A daj spokój najważniejsze że „tama zatamowana”. Nowa matura się kłania. Szkoda że komentujących równo nie traktujecie.