Zatrzymali go za pobicie. Odpowie też za inne przewinienie

Zatrzymali go za pobicie. Odpowie też za inne przewinienie 16

Pokrzywdzony zgłosił, że został pobity przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca został zatrzymany. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym za przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu.

Na początku września doszło na terenie Białej Podlaskiej doszło do pobicia. – Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że poszedł odwiedzić znajomego. Tam przebywał też nieznany mu mężczyzna, który bez żadnego powodu zaatakował go. Sprawca zadawał ciosy z pięści oraz otwartej ręki powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy.

Kryminalni ustalili personalia podejrzanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec Skierniewic. Ustalili także, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

– Mężczyzna od pewnego czasu przebywał na terenie Białej Podlaskiej ukrywając się przed organami ścigania. Kryminalni zatrzymali go na jednym z osiedli. Był zaskoczony widokiem policjantów zupełnie się ich nie spodziewając – dodaje. W trakcie rozmowy z policjantami swoje zachowanie tłumaczył faktem, że w trakcie spotkania pokrzywdzony źle wypowiadał się o jego partnerce i obrażał ją. Dodał, że zadał mężczyźnie tylko jeden cios. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Wczoraj 26-latek usłyszał zarzuty. Doprowadzony został też do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *