Zatrzymani w śledztwie dotyczącym SKOK są od nas

Zatrzymani w śledztwie dotyczącym SKOK są od nas 16

Chodzi o śledztwo w sprawie wyłudzeń kredytów ze Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Podejrzanym zarzuca się, że ułatwili oni innym osobom wyłudzenie 3,75 mln zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie. Mówi się o wyłudzeniach kredytów na kwotę nawet 3 mld zł. W poniedziałek (6 sierpnia) stołeczni oraz bialscy policjanci na polecenie prokuratora zatrzymali kolejne cztery osoby. Waldemar J., Jarosław J., Zbigniew F. oraz Dariusz M. pochodzą z Białej Podlaskiej i okolic. Zarzuty usłyszeli jeszcze tego samego dnia.

Jak podaje w komunikacie Prokuratura Krajowa – chodzi o „przedkładanie przez nich nierzetelnych dokumentów oraz oświadczeń dotyczących ich sytuacji majątkowej, czym ułatwiali oni innym osobom wyłudzenie kredytów ze SKOK Wołomin w łącznej kwocie 3,75 mln zł”.

Zatrzymani posługiwali się dokumentami dotyczącymi rzekomego zatrudnienia w tej samej firmie. Kredyty, które udzielił SKOK zabezpieczone były nieruchomościami gruntowymi, których właścicielem była jedna i ta sama osoba. Do niej wędrowały również pieniądze pochodzące ze wszystkich kredytów.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji.

Całe śledztwo dotyczy wyłudzeń kredytów na kwotę nawet 3 mld zł. Akta liczą około pół tysiąca tomów i 1,5 tys. tomów załączników z teczkami kredytobiorców. Do tej pory zarzuty usłyszało 112 osób, a wobec 176 osób złożono wnioski o wydanie wyroków skazujących.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Na logikę i chłopski rozum : wiarygodność przedkładanych dokumentów powinna być sprawdzana przez SKOK.O co w tym wszystkim biega ?

    1. Biega to że bierecki odcina kupony od biznesu który stworzył a który PO mu zabrała …. Miliony do luxemburga było za malo…. A tak podstawione słupy wywalają system na 3mld !!!!! Ciekawe czy nasz Dyzma zna któregos….. A bierecki przecież tak kocha Podlasie ….. Kolejna mafia wyprowadza kasę z państwa a ciemny lud wszystko kupi….. A jak ma się za plecami senatora to można wszystko

  2. Kto miał nadzór na SKOKAMI ?
    Jak można było doprowadzić do wyłudzenia 3 mld zł. I tego nie zauważyć aż do momentu kiedy skończyły się pieniądze. Na mieszkanie dostać kredyt to trudna sprawa ale jak idą kwoty w milionach to idzie załatwić 🙂

  3. Bo wy z bialej to ciemniaki jakich mało w polsce wybierajcie dalej biereckiego nawet na jego gębę popatrzeć to rzygać… się chc