Zatrzymano handlarza nielegalnym towarem. Zapasy trzymał na strychu

Zatrzymano handlarza nielegalnym towarem. Zapasy trzymał na strychu 15

Mężczyzna przechowywał na strychu domu nielegalne wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu wysoka kara grzywny.

Policjanci z bialskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Lubelskim Urzędem Celno – Skarbowym w Białej Podlaskiej dzięki wspólnie przeprowadzonej akcji zajmującej się zwalczaniem przestępczości akcyzowej zatrzymali 29-latka z gminy Terespol, który dopuścił się przestępstwa.

W dniu wczorajszym (18 stycznia) funkcjonariusze, którzy przeszukiwali pomieszczenia gospodarcze i mieszkalne należące do mężczyzny zabezpieczyli ponad 4 tysiące paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które zatrzymany przechowywał na strychu domu. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Podejrzany gromadził papierosy od listopada ubiegłego roku z zamiarem ich odsprzedaży z zyskiem.

Policjanci zajęli od mężczyzny prawie 10 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi mu wysoka kara. Skarb Państwa w tym przypadku poniósłby straty ponad 69 tys. złotych od podatku akcyzowego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *