Zatrzymano internetowych oszustów

Zatrzymano internetowych oszustów 16

Do oszustwa doszło za pomocą internetu, a konkretnie portalu ogłoszeniowego. Policjanci rozwikłali sprawę i ustali kto stoi za oszustwem.

Policja ustaliła już kto oszukał mieszkankę Białej Podlaskiej za pomocą portalu internetu. W kwietniu kupiła ona telefon komórkowy marki iPhone i zapłaciła za niego 600 złotych. Sprzedająca otrzymała pieniądze, ale nie wysłała towaru. Podawała się za mieszkankę Elbląga.

Sprawą zajęli się bialscy policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Ustalili personalia osób podejrzanych o udział w tym oszustwie. Okazało się, że są nimi 18-latka i 23-latek ze Środy Wielkopolskiej.

Czynności dochodzeniowo-śledcze i operacyjne pozwoliły na ustalenie rzeczywistego przebiegu zdarzenia. Oszuści przyznali się do winy. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że telefon uległ uszkodzeniu przed wysyłką. Karę wymierzy sąd. Za oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Brawo policja. Widać, że otrzymane podwyżki oraz niepodległościowe 1000+ zmotywowało dzielnych policjantów do jeszcze bardziej efektywnej służby.