Zatrzymano poszukiwanego w całej Europie

Zatrzymano poszukiwanego w całej Europie 16

Terespolscy strażnicy graniczni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

8 lutego na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatel Rumunii, ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania. Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, jako pasażer samochodu osobowego. W trakcie prowadzonej odprawy granicznej ustalono, iż jest on poszukiwany  przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Cudzoziemiec był ścigany w związku z popełnionymi wcześniej kradzieżami z włamaniem. Mężczyzna do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywać w zakładzie karnym.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Brawo one. Bo to zapewne pani strażnik. Kobiety jako żołnierze są bardziej skuteczne. Nie dość że bardzo atrakcyjne nasze funkcjonariuszki to i super pracowniczki. .

    1. Od poniedziałku do soboty, w dni robocze, za dnia bo w nocy nie mogą, w większości przypadków nasze dzielne funkcjonariuszki tak pracują bo są młodymi matkami. Nocki i święta obstawiają piękni funkcjonariusze. Takie mamy służby.