Zawodniczki AZS PSW w finale Mistrzostw Polski

Zawodniczki AZS PSW w finale Mistrzostw Polski 16
Piłkarki AZS PSW ponownie pokazały klasę. Srebrne medalistki ubiegłorocznego czempionatu jadą na finał.
Wczoraj (18 kwietnia) zawodniczki AZS PSW Biała Podlaska w Tarnowie rozegrały bardzo ważny półfinał Mistrzostw Polski do lat 19.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się z drużyną MUKS Praga Warszawa. W drugiej partii meczu debiutantka Zuzanna Roszko ustanowiła wynik meczu po samodzielnej akcji, którą przeprowadziła ze środka boiska i zakończyła strzałem z przed linii pola karnego (0:1).

W drugim meczu zawodniczki PSW zmierzyły się z gospodarzami Tarnovią Tarnów. Dziewczęta po akcji ze skrzydła Gabrieli Ulatowskiej doprowadziły do wyrównania w meczu 1:1. Był to końcowy rezultat, ale dodatkowo pojawiła się możliwość podziwiania koncertu rzutów karnych, w którym nasze piłkarki zwyciężyły 5:4.

Trzecim i ostatnim starciem był mecz z Respektem Myślenice. W tym przypadku padł bezbramkowy remis. W tabeli grupy Respekt wyszedł z pierwszego, natomiast PSW z drugiego miejsca premiowanego awansem do finału.

W minionym roku finały rozgrywane były w Białej Podlaskiej. Wtedy gospodynie zawodów wywalczyły historyczny srebrny medal. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w połowie czerwca. Mistrzotwa Polski U19 zaplanowano w Szczecinie.

MUKS Praga Warszawa vs AZS PSW Biała Podlaska 0:1 – Roszko
Tarnovia Tarnów vs AZS PSW Biała Podlaska 1:1 (4:5 karne) – Ulatowska
Respekt Myślenice vs AZS PSW Biała Podlaska 0:0

AZS PSW Biała Podlaska: Klaudia Gocel, Natalia Bąk, Anita Bosak, Zuzanna Roszko, Oliwia Pić, Karolina Chwalczuk, Justyna Cynowska, Agata Aderek, Julia Fronczek, Dominika Gąsieniec, Weronika Matejuk, Milena Mikołajczak, Julia Najdyhor, Klaudia Oznańska, Gabriela Ulatowska, Wiktoria Wojtczuk.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *