Zawrotna prędkość na bialskiej alei

Zawrotna prędkość na bialskiej alei 16

Bialska drogówka wczoraj prowadziła na drogach powiatu akcję „Prędkość”. W czasie działań skontrolowali ponad 230 kierujących. Wzmożone działania pokazały, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze ujawnili ponad 210 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Zalesie. – Po 22 na al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej, kierując samochodem marki BMW przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 91 km/h. Mężczyzna pędził 141km/h. 21-latek ukarany został mandatem, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych. 21-latek i dwóch innych kierujących z „ciężką nogą” stracili również dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami – informuje Barbara Salczyńska-Pychla, oficer prasowy KMP Biała Podlaska.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli nadal będzie prowadzić, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *