Zbadaj się profilaktycznie

Zbadaj się profilaktycznie 16

Mieszkańcy miasta, powiatu bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego oraz łukowskiego w wieku 35-75 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych na obecność wirusa HCV. Działanie ma na celu wczesne rozpoznawanie wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Chętni mogą skorzystać z badań przesiewowych krwi od 1 października do 28 lutego przyszłego roku. Krew pobierana będzie w punkcie pobrań WSzS przy ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej oraz przy ulicy Sidorskiej 35 i w Domowym Szpitalu przy Spółdzielczej 5.

Osoby, u których wynik badania przesiewowego krwi wykaże podwyższony poziom przeciwciał anty-HCV personel medyczny zaleci skorzystanie z dalszej bezpłatnej diagnostyki w szpitalu, tj. nieinwazyjnego badania wątroby metodą elastografii. Zapisy na badania odbywać się będą w rejestracji do poradni specjalistycznych WSzS w Białej Podlaskiej.

Badania są realizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na polsko-białoruskim obszarze przygranicznym”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Zbadaj się profilaktycznie 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *