Zbiórka na renowacje starych grobów w najbliższe święto

Zbiórka na renowacje starych grobów w najbliższe święto 16

Po raz kolejny Koło Bialczan organizuje zbiórkę do puszek na remont nagrobków na bialskim cmentarzu parafialnym. Za fundusze zebrane w ubiegłym roku udało się wyremontować cztery groby. 

Ponad 40 tys. zł udało się zebrać do puszek podczas kwesty na cmentarzu parafialnym przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej. – W tym roku ponowieni organizujemy akcję. Tym razem również pierwszego dnia zbierają osoby znane w mieście, władze, członkowie Koła Bialczan, członkowie stowarzyszeń. Drugiego dnia (2 listopada) przy wejściach na nekropolię będzie można zobaczyć uczniów bialskich szkół. Zachęcam do wsparcia tak ważnej inicjatywy – podkreśla Waldemar Godlewski, prezes Koła Bialczan.

Co roku na początku listopada organizowana jest kwesta, podczas której zbierane są pieniądze na odrestaurowanie nagrobków znajdujących się na cmentarzu przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Tego typu akcja po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku. W ciągu tego czasu udało się odnowić ponad 60 grobów.

ZOBACZ TEŻ: Po raz kolejny kwestowali na cmentarzu 

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jak to jest ?!?!? Moich Bliskich grób też jest stary i nikt na niego nie zbiera jałmużny. Czyli co, są równi i równiejsi ?!?!? Ja muszę kasę bulić co jakiś czas bo moich Bliskich grób będzie ZLIKWIDOWANY. W jakim „pastwie” ja żyję ?!?!?